Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybieramy Liderów Regionu (zdjęcia, relacja)

Redakcja
Zapraszamy do śledzenia relacji z uroczystej gali

[galeria_glowna]

Wybieramy Liderów Regionu (zdjęcia, relacja)
Łukasz Wójcik

(fot. Łukasz Wójcik)

Już od godziny 19.00 rozpocznie się uroczysta gala wręczenia nagród dla Liderów regionu. Impreza rozpocznie się od części artystycznej w której wystąpi Daniel Stryjecki.

To solista Polskiego Teatru Tańca i pedagog Otwartych Zajęć Tańca Współczesnego. Jest dyplomowanym tancerzem i absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Wielokrotnie uczestniczył w warsztatach Impulstanz w Wiedniu. W 2009 roku debiutował jako choreograf w Atelier PTT. Z powodzeniem realizuje prezentacje multimedialne, projekcje oraz spoty reklamowe Polskiego Teatru Tańca.

Gośćmi na gali będą Ewa Kopacz - Minister Zdrowia, Krzysztof Sońta, Radosław Witkowski, Marek Wikiński,oraz wójtowie, wojewodowie z regionu radomskiego.

Gospodarzami zaś jak co roku są

- Stanisław Wróbel - redaktor naczelny Echa Dnia
- Sławomir Baćkowski - Dyr. Biura Echa Dnia w Radomiu

19.27 Przemawiali kolejno Stanisław Wróbel - redaktor naczelny Echa Dnia, następnie Sławomir Baćkowski - Dyrektor Biura Echa Dnia w Radomiu i na koniec Marcin Genca - Zastępca Redaktora Naczelnego

19.45 Pierwsza nagroda to wyróżnienie za projekty unijne. Trafiło ono do Oddziału Kształcenia Zawodowego Radom. Nagrodę odbierają dyrektor oddziału w Radomiu Katarzyna Kołodziejska, Prezes Zarządu Jerzy Wątroba

20.12

Kolej na liderów biznesu w poszczególnych kategoriach. Na start Ambasador Regionu. Tytuł przypadł Emmi Mariage

Emmi Mariage to firma, która w pełni zasługuje na miano Ambasadora Regionu. Choć ma swoją siedzibę w Radomiu, to nie ogranicza się tylko do regionalnego rynku. Emmi Mariage współpracuje z blisko 70 salonami mody ślubnej w Polsce, a także z renomowanymi sklepami za granicą.

Stroje zaprojektowane i wyprodukowane przez nią można kupić między innymi w salonach firmowych w Warszawie (obecnie największy ślubny salon w stolicy), Krakowie, Kielcach w Rado-miu oraz butikach ślubnych w: Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Anglii, Francji, Niemczech, Słowacji, Rosji, Czechach, Uzbekistanie, Włoszech i na Litwie.
Do produkcji sukien Emmi Mariage używa najwyższej jakości tkanin, koronek, haftów i do-datków, które kupuje corocznie podczas targów Texword w Paryżu.

- Uczestniczą w największych targach ślubnych w Mediolanie, Barcelonie, Paryżu,

Firma wyposażona jest w najnowsze maszyny i urządzenia szwalnicze oraz komputerowy system konstrukcji, modelowania i kroju. Pozwala to na produkcję kolekcji ślubnej na światowym po-ziomie.
Od 2009 roku Emmi Mariage jest partnerem konkursu Miss Polonia Ziemi Radomskiej.

Wspaniałe kolorystyka, bogactwo tkanin, oryginalność projektu - to wszystko cechuje sukienki, które wychodzą spod igły w Emmi Mariage. Te wspaniałe projekty zachwyciły także panie na świecie. Niektóre suknie trafiły do tak egzotycznych krajów jak Arabia Saudyjska i Polinezja Francuska

To był wyjątkowy rok dla Emmi Mariage. W tym jej właściciele otworzyli także nowy, ekskluzywny salon w Radomiu przy ulicy Kilińskiego 4 (róg Witolda). W takim wnętrzu każda klientka może czuć się znakomicie. Komfort zapewnia każdej pani wspaniały wystrój salonu, ale także fachowa obsługa.

20.23

W kategorii budownictwo nagroda dla RO.SA. - MET. Nagrodę odbierze prezes zarządu Damian Stańczyk

Firma powstała w 2006 roku. Dzięki sprawnemu zarządzaniu i zaangażowaniu w każdy projekt RO.SA.-MET przez ostatnie pięć lat działalności ugruntował swoją pozycję na rynku. Realizując nie tylko duże, ale też nietypowe inwestycje zdobył dodatkowe doświad-czenie, które owocuje dzisiejszymi wynikami. Firma co roku odnosi większe sukcesy i awan-suje w rankingach najlepszych firm budowlanych.
RO.SA.- MET jest jedną z firm Grupy RO.SA. Specjalizuje się w projektowaniu, pro-dukcji i montażu konstrukcji stalowych dla każdego rodzaju budownictwa. Realizuje obiekty z zakresu konstrukcji hal stalowych, magazynów, obiektów

W kolejnej kategorii budownictwo-archeologia nagrodę przyznano firmie Rewitalizacja Spółka z o.o. Nagrodę odbiera prezes Mariusz Mróz .

W następnej kategorii, czyli debiut wybrano Stowarzyszenie Czarni Radom

W zarządzie jest 13 osób więc prosimy przedstawicieli. Wychodzą: Andrzej Grzyb - członek Zarządu Stowarzyszenia Czarni Radom Pisarek Ryszard- członek Zarządu Stowarzyszenia Czarni Radom, Aneta Sikorska-Mazurek - Dyrektor Biura Stowarzyszenia Czarni Radom.

Pragniemy, żeby siatkówka w Radomiu stała się częścią tradycji miasta oraz zyskała wysoką popularność wśród mieszkańców - twierdzą przedstawiciele Stowarzyszenia Czarni Radom. I robią wszystko, by te cele osiągnąć.
Czarni to klub mogący się poszczycić największymi osiągnięciami sportowymi w Radomiu. Sukcesy siatkarzy od lat przykuwały uwagę kibiców i stawały się ich powodem do dumy.

20.35 Przyszedł czas na edukację-innowacje. W tej kategorii bezkonkurencyjna była Politechnika Radomska imienia Kazimierza Pułaskiego

Politechnika Radomska to uczelnia o ponad 60-letniej tradycji kształcąca nieprzerwanie kolejne pokolenia specjalistów. Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie nauki nadało jej autonomiczność akademicką. Jedyna uczelnia publiczna w regionie radomskim jest otwarta na studentów, ich potrzeby i pomysły. Stwarza im idealne warunki do zdobywania wiedzy i rozwoju. Aktywnie współpracuje z licznymi organizacjami studenckimi. Mając na uwadze dobro swoich studentów, uczelnia nieustannie się rozwija.

Nagrodę odbierają Rektor Zbigniew Łukasik i Kanclerz Mariusz Początek

20.47 W kategorii handel numerem jeden w tym roku jest Sylpol. Właściciel Sylwester Dzięgielewski odbiera nagrodę

20.55 Handel detaliczny to kolejna z kategorii w której przydzielona została nagroda. Tytuł lidera regionu trafił do Radomdis Sp. z o.o.

Od 12 lat walczą w Radomiu o najniższe ceny. Kiedy 25 sierpnia 1999 roku zaczęli działalność na radomskim rynku od razu wiedzieli, że nie chcą być wielkim koncernem, tylko sprzedawać produkty lokalnych wytwórców, wspierając rodzimy rynek. W ten sposób E.Leclerc, lider w branży sprzedaży, działa do tej pory.

W radomskim oddziale E.Leclerc pracę znalazło 250 osób jako personel, ale firma współpracuje także z szeregiem firm zewnętrznych, które zatrudniają do 100 osób. Sklep E.Leclerc jest franszyzą marki francuskiej z kapitałem 100% polskim, a firma działa jako Radomdis Sp. z o.o.

Na powierzchni 7500 m2 mieści się hala sprzedaży i cześć magazynowa (z chłodniami i własną produkcją wędlin, rozbiorem mięsa i wypieku pieczywa i ciast). Jest tu także galeria handlowa z 20 butikami, serwisami oraz nowo otwartą własną kawiarnią Wieża Eiffla Cafe i część zewnętrzna ze sklepem ogrodowym i stacją paliw.
Na tej powierzchni działa również zupełna nowość - sklep internetowy, który zaopatruje Radom i okolice - wystarczy wejść na stronę www.zakupy-eleclerc.pl

Co wyróżnia E.Leclerc spośród innych firm?

W E.Leclerc piekarnia produkuje własne marki pieczywa bez polepszaczy oraz pieczywo ekologiczne, sklep ma także własny wyrób wędlin bez konserwantów, a wyroby pochodzą z własnej wędzarni. E.Leclerc dba o najniższe ceny. Marka E.C.O+ zapewnia najniższe ceny na rynku produktów pierwszy potrzeby, i firmowe).

E.Leclerc to także rodzinny sklep. W miarę możliwości chętnie wspiera wszelkie akcje charytatywne - począwszy od zbiorki żywności poprzez wspieranie ośrodków dla osób niepełnosprawnych i szkół.

21.20

W kategorii inwestycje: Wodociągi Miejskie

Niecały rok minął od zakończenia i rozliczenia przez Wodociągi Miejskie w Radomiu Sp. z o.o. największego w historii miasta projektu inwestycyjnego współfinansowanego z środków Unii Europejskiej, a Spółka już przystępuje do realizacji zadania pn.; "Modernizacja i rozbudowa gospodarki wodno - ściekowej na ternie aglomeracji Radom".

Lider Przedsiębiorczości: Spółka Korej
Przemysł spożywczy: Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Sadełko - Jedlińsk

Kiedy w 1992 roku Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Sadełko rozpoczynały swoją działalność, założycielom spółki nigdy nie śniło się, iż w ciągu zaledwie kilku lat z małej masarni stworzą największy i najprężniej rozwijający się zakład przetwórstwa mięsa wieprzowe-go w regionie.

Początkowo firma sprzedawała swoje wyroby w kilku sklepach firmowych na terenie Radomia. Dzisiaj produkty można nabyć w kilkudziesięciu sklepach firmowych w województwie mazowieckim. Poprzez sieć partnerskich hurtowni nasze produkty sprzedawane są również w województwach: warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, łódzkim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim oraz śląskim.

Tak silna ekspansja możliwa była dzięki zdobytym nagrodom i wyróżnieniom przy-znanym naszym produktom w wielu edycjach Konkursów pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Natomiast całościowe przedsięwzięcie zostało docenione W 2009 roku, kiedy Sadełko zdobyło prestiżową nagrodę - Gazelę Biznesu. Wspólne działania dwóch rodzin spotęgowały efekt synergii, który doprowadził do zdobycia pozycji lidera w zakresie skupu, uboju i rozbioru trzody oraz produkcji wędlin.

Wyniki swoje firma zawdzięcza połączeniu tradycyjnych receptur z nowoczesnym parkiem maszynowym działu przetwórstwa

Do końca 2011 roku firma planuje podnieść wielkość sprzedaży z 450 ton do 500 ton miesięcznie. Wkrótce w zakładach zatrudnienie powinno przekroczyć 200 osób, a do końca 2012 może osiągnąć wartość 230 osób. Realizując wzrost zatrudnienia firma rekrutuje pracowników z własnego regionu, przez co jest największym pracodawcą w gminie Jedlińsk.

Chcąc silniej umacniać swoją pozycję lidera, firma zamierza dokończyć realizowane projekty technologiczne z linii produktów "ze wsi", wśród których prym wiodą Kiełbasa Kru-cha Ze Wsi oraz Szynka Krucha Ze Wsi.
Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Sadełko konsekwentnie realizują politykę wspierania organizacji charytatywnych w swoim regionie, co przejawia się stałym wspieraniem m.in. Caritasu Diecezji Radomskiej, Szkół wiejskich, Schronisk dla zwierząt oraz współorganizowanie Festynów Rodzinnych.

21.35Trwa gala, kolejni nagrodzeni pojawiają się na scenie. W kategorii Usługi Ochrona Mienia nagrodzono Biuro Ochrony Bator. Na scenie pojawia się właściciel Jerzy Bator.

Następnie kapituła wręcza nagrodę w kategorii usługi-poligrafia dla firmy SOLTER

21.35Dwie kolejne kategorie wiążą się z rzeczą najważniejszą nie tylko w biznesie ale w całym życiu - mowa o zdrowiu. Stąd do wręczenia nagród poproszono Minister Ewę Kopacz. I tak wizytówką regionu zostało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa imienia dr Konrada Vietha

W kategorii Zdrowie tytuł trafił do Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu

21.53Przyszedł czas na Superliderów. W finansach najlepszym okazał się Południowo-Mazowiecki Bank Spółdzielczy - Jedlińsk, a nagrodę odbiera Prezes Zarządu Krzysztof Sadurski.

Kolejni nagrodzeni to:

Superlider Turystyka: Biuro Podróży Alfa Star

Zaczynali w 1995 roku od zorganizowania wycieczki do Egiptu dla 12 osób, dziś wysyłają tam najwięcej turystów spośród wszystkich polskich biur podróży. Stali się wizytówką Radomia nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Mowa o firmie Alfa Star, jednym z największych polskich biur podróży

Nie dość, że radomskiej firmie udało się przetrwać kolejny, bardzo trudny dla całej branży rok, to wysłała do Egiptu 120 tysięcy osób.

Alfa Star w najbardziej gorących momentach przesilenia politycznego w Egipcie nie odwołał wycieczek do tego kraju. Było ich jednak mniej, za to potem turyści zaczęli znowu tam wracać. Jednocześnie jednak wzrosło zainteresowanie innymi kierunkami, głównie wylotami na Teneryfę i Cypr.

22.06 Mała przerwa. Część artystyczna z udziałem HUMI ACCORDION BAND pod dyrekcją Andrzeja Humskiego

22.15 Po krótkiej przerwie wyróżnienia dla liderów samorządowych. I tutaj trafia ono do Gminy Głowaczów (kat.Samorząd ekologia)

Wyróżnienie: Samorząd Oświata - gmina Borkowice
Gmina przyjazna biznesowi: Miasto Pionki

Miasto Pionki aktywnie i skutecznie pozyskuje środki zewnętrze. W ciągu ostatnich lat na modernizację obiektów użyteczności publicznej, remont arterii miejskich wydano ponad dwadzieścia milionów złotych.

MONITORING I INTERNET

W ubiegłym roku zakończono również realizację I etapu miejskiego monitoringu wizyjnego, realizowanego w ramach programu "Bezpieczne miasto".

Prowadząc inwestycje samorząd tak kieruje swoimi działaniami, aby były one zgodne z aktualnymi trendami technologicznymi i innowacyjnymi. W tym celu wdrożony został projekt "Obyw@tel on line- Informatyzacja Urzędu Miasta i miejskich placówek użyteczności publicznej". Już niebawem mieszkaniec Pionek, aby załatwić sprawę w magistracie nie będzie musiał wychodzić z domu, gdyż będzie ona dostępna za pośrednictwem sieci internetowej. Jednocześnie samorząd miasta czyni starania by pozyskać środki finansowe na stworzenie tzw. sieci miejskiej. Trzy pierwsze darmowe punkty dostępu do internetu tzw. hot spoty działają od marca.

LEPSZE DROGI

Pamiętając o zrównoważonym rozwoju miasta, władze samorządowe Pionek mocny nacisk kładą również na poprawę infrastruktury drogowej. Projekt zakłada przebudowę tych dróg gminnych, budowę parkingów, chodników, zatok autobusowych, wykonanie ponad 140 zjazdów publicznych i indywidualnych oraz budowę kanalizacji deszczowej. Władze miasta nie zapominają także o kanalizacji. Na terenie miasta skanalizowanych jest już 99% posesji.

WARTO INWESTOWAĆ

Dzięki aktywnej polityce w ostatnim okresie udało się ulokować w Pionkach potężne inwestycje w branży chemicznej oraz spożywczej. -

W dyspozycji miasta pozostaje ponad 200 ha terenów Pionkowskiego Parku Przemysłowego Pronit oraz Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Oferowane tereny są w pełni uzbrojone w infrastrukturę techniczną oraz magistra-le do przesyłu mediów, punkty zasilania w energię elektryczną, wodę, kanalizację sanitarną.

22.34
Gmina Klwów to nagrodzeni w kategorii samorząd inwestycje. Piotr Papis odebrał nagrodę. Wręczane są następne tytuły. Gmina Zakrzew otrzymuje tytuł w kategorii samorząd kultura

To właśnie tutaj co roku na początku wakacji odbywa się impreza pod nazwą "Rycerze Bogurodzicy", o której głośno zaczyna być w całym kraju.

Wszystko za sprawą Mikołaja Powały, średniowiecznego rycerza wywodzącego się z spod zakrzewskiego Taczowa, uczestnika bitwy pod Grunwaldem. Dziś gdyby żył, byłby dumny z kulturalnych dokonań władz gminy. Powała, szlachcic i rycerz zasłużył się dla historii gminy Zakrzew. Brał udział w bitwach pod Grunwaldem i Koronowem. Cechowała go wy-bitna widzą na temat wojskowości.

Rycerze Bogurodzicy

Co roku w Taczowie odbywać się będzie impreza pod nazwą "Rycerze Bogurodzicy". Od ubiegłego roku przy stadionie w Taczowie znajduje się ogromna diorama przedstawiają-ca ten historyczny moment z 1410 roku. Warto dodać, że okolica jest tutaj coraz piękniejsza. Rok temu usytuowano tu pomnik "Spotkanie u Powały". Teraz zagospodarowano oczko wodne, wokół którego powstały trybuny. Tak więc Taczów nie będzie służył mieszkańcom tylko raz w roku podczas festynu, ale w każdej chwili można tu przyjechać, aby odpocząć w pięknej okolicy.

W czerwcu po raz kolejny w Taczowie w gminie Zakrzew odbył się festyn rodzinny "Rycerze Bogurodzicy". W imprezie uczestniczyło blisko tysiąc osób. Na nudę raczej nikt nie narzekał, bo zaplanowano atrakcje zarówno dla małych i dużych, jak i całych rodzin.

Cała impreza to nie tylko dobra zabawa, ale dla najmłodszych przede wszystkim świetna nauka. Wszak nie wszystkiego o życiu średniowiecznych rycerzy mogą nauczyć się ze szkolnych książek.

Wieczorem rzesza uczestników festynu bawiła się do późnych podczas koncertu "Babska biesiada". Całość imprezy zwieńczyła bardzo ładna inscenizacja bitewna bractw rycerskich, które coraz liczniej każdego roku zjeżdżają się do Taczowa.

Władze gminy Zakrzew zostały wyróżnione podczas tegorocznego podsumowania 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem. Taczów wpisał się bardzo mocno w harmonogram imprez związanych z tą wielką bitwą. Chwalono dokonania wójta Sławomira Białkowskiego i władze gminy Zakrzew za wyjątkową dbałość o historię.

22.57Uroczyste zakończenie gali. Dziękujemy za uwagę.

Wybieramy Liderów Regionu (zdjęcia, relacja)
Łukasz Wójcik

(fot. Łukasz Wójcik)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie