Zamknij

Gazeta Pomorska

10-lecie Żywego Muzeum Piernika w Toruniu [zdjęcia]

- Witajcie huncwoty, ja was zaraz do roboty zagonię - takimi słowami Wiedźma Korzenna wita odwiedzających Żywe Muzeum Piernika zapraszając do wspólnego

Jacek Smarz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/13] Następne

- Witajcie huncwoty, ja was zaraz do roboty zagonię - takimi słowami Wiedźma Korzenna wita odwiedzających Żywe Muzeum Piernika zapraszając do wspólnego wypiekania pierników.

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu przy ul. Rabiańskiej 9 odwiedziło w ubiegłym roku 115 tysięcy gości. - Sukces tego miejsca bierze się z tego, że zrezygnowaliśmy z tradycyjnych gablot pełnych eksponatów i postawiliśmy na emocje - na możliwość tworzenia i przeżywania - zdradza Andrzej Olszewski, twórca i dyrektor muzeum.

Odwiedzający to niezwykłe miejsce mogą przez chwilę poczuć się jak w średniowieczu i pod czujnym okiem Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej zgłębić tajniki wypiekania prawdziwych toruńskich pierników.

Wczoraj Żywe Muzeum Piernika świętowało dziesiąte urodziny. Był to m. in. czas życzeń, podziękowań i podsumowań minionych lat. Prezydent Torunia Michał Zeleski przyznał z jak dużym niedowierzaniem słuchał 11 lat temu o pomyśle założenia tego prywatnego muzeum w tak innowacyjnej formie. - Muszę przyznać, że moje niedowierzanie szybko wygasło, bo zrobili to, co obiecali - zdradził Zaleski podczas spotkania w muzeum.

Z okazji urodzin przygotowano całą gamę atrakcji, których punktem kulminacyjnym będzie ustanowienie rekordu na największe piernikowe serce na świecie, do którego uczestnicy wydarzenia przystąpią 14 maja.
To jednak nie jedyna jubileuszowa atrakcja.

Muzeum ogłosiło konkurs na oryginalne urodzinowe życzenia, w którym co tydzień nagrodzony zostanie jeden autor.
Zaplanowano także specjalne promocje - każdy, kto zameldowany jest w Toruniu we wszystkie weekendy kwietnia może odwiedzić muzeum płacąc za bilet połowę ceny.
17 kwietnia - w dokładną rocznicę urodzin - 10-latkowie mogą odwiedzić muzeum za darmo.
Konkursy z nagrodami zaplanowano również dla szkolnych grup, które przyjdą do muzeum w kwietniu i maju.

Szczegóły i regulaminy dotyczące konkursów i urodzinowych atrakcji znajdują się na stronie internetowej muzeumpiernika.pl.

Na zdjęciu Marcin Drogorób uczy się piec pierniki.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy