Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

11. kolejka ligi okręgowej Grom Więcbork - Unia Wąbrzeźno. Grom wygrał i złapał oddech

Piotr Pubanz
Kamil Adamski (przy piłce) trafił w sobotę dwukrotnie do bramki Unii Wąbrzeźno.
Kamil Adamski (przy piłce) trafił w sobotę dwukrotnie do bramki Unii Wąbrzeźno. Piotr Pubanz
PIŁKA NOŻNA Po wygranej nad sąsiadem w ligowej tabeli Unią Wąbrzeźno piłkarze Gromu Więcbork przerwali passę meczów bez wygranej. Awansowali też o dwie pozycje w ligowej tabeli.

GROM WIĘCBORK - UNIA WĄBRZEŹNO 4:2 (3:1)
Bramki: Kamil Adamski 2 (14, 58), Sebastian Pacek (10), Damian Meyer (31) – Tomasz Niemyt (26), Marcin Gołąb (57).
GROM: Ajtner – Bilicki (88. Lizik), Bonecki, Janicki, Meyer, M.Przybylski, Sz.Przybylski, Adamski, Tuński, Żychski, Pacek.

To był dziwny mecz. Niby częściej przy piłce przebywali gracze przyjezdni, niby stwarzali sobie więcej dogodnych okazji bramkowych, jednak przegrali wyraźnie, a wygrana gromowców mogła być jeszcze bardziej okazała. Gospodarze już po kwadransie gry wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Goście co prawda zdołali strzelić gola, ale odpowiedź była natychmiastowa i po trafieniu Damiana Meyera gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 3:1. Kibice obawiali się drugiej połowy, bowiem Grom już kilka razy oddawał punkty rywalom właśnie w drugiej odsłonie meczu. Jednak tym razem podopieczni Sylwestra Trzósło zagrali o niebo lepiej w defensywie i zdołali dowieźć cenną wygraną do końca spotkania. W następnej kolejce gromowcy udają się do Ostaszewa na mecz z wiceliderem „okręgówki”.

Pozostałe wyniki 11. kolejki.
Start – Mustang 3:3, Naprzód – Sportis 2:1, Gryf – Sokół 3:0, Flisak – Promień 1:0, Victoria – Radzynianka 0:2, Cyklon - Zawisza mecz przełożony.

1. SP Zawisza Bydgoszcz 10 27 28-8
2. Mustang Ostaszewo 10 23 26-14
3. Start Pruszcz 10 22 31-9
4. Sportis Łochowo 10 16 14-10
5. Radzynianka Radzyń 11 16 17-23
6. Cyklon Kończewice 9 15 24-12
7. Naprzód Jabłonowo 10 15 18-19
8. Flisak Złotoria 10 13 15-19