29 kwietnia pierwsi abiturienci zakończyli naukę w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy

Materiał informacyjny Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu
Udostępnij:

Po trzech latach nauki w bydgoskim liceum założonym przez Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu, odbyła się tam po raz pierwszy ceremonia zakończenia roku szkolnego dla maturzystów. To pierwszy rocznik przygotowany w tej szkole do matur.

- Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Akademickim liceum Ogólnokształcącym rozpoczęliśmy tradycyjnie od odśpiewania hymnu państwowego oraz powitania najważniejszych gości – relacjonuje wicedyrektor szkoły, Marta Młodawska. - Wśród gości zwracających się do młodzieży była m.in. prorektor Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu, mgr Emilia Dzikowska oraz dyrektor dr nauk społecznych Magdalena Kucińska-Głogowska. Po części oficjalnej przedstawiony został program artystyczny przygotowany przez młodszych kolegów i koleżanki naszych maturzystów. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie świadectw ukończenia szkoły.

- Prorektor Emilia Dzikowska w imieniu organu prowadzącego przekazała gratulacje z okazji ukończenia szkoły i życzenia dalszych sukcesów a także zaprosiła na studia w Wyższej Szkole Nauko Zdrowiu, do której nasi Absolwenci mają gwarancję przyjęcia – podkreśla dyrektor dr Magdalena Kucińska-Głogowska.

- Na uroczystości nie zabrakło również Pocztu Sztandarowego Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. Ta część ceremoniału to obowiązek spoczywający na uczniach prowadzonej przez ALO klasy mundurowej Junior Training Corps, imienia SSG Michaela Ollisa – uzupełnia dyrektor klas mundurowych, Tomasz Krajewski .

Trudny czas pandemii

Po trzech latach wspólnej nauki, nauczyciele dobrze oceniają uczniów z pierwszego maturalnego rocznika. Choć nie ukrywają, że czas ich edukacji przypadł na wyjątkowo burzliwy okres.

- Z pewnością poradzą sobie w dorosłym życiu, pomimo niełatwego, pandemicznego, czasu. Jako ostatni uczniowie kończyli gimnazjum i trzyletnie liceum ogólnokształcące. Po pierwszym semestrze nauki musieliśmy przestawić się na kształcenie zdalne – zauważa dyrektor Kucińska-Głogowska. - Nauka i nawiązywanie relacji z tym okresie z pewnością nie były łatwe wśród nowych znajomych i w nowym miejscu. Wszystkie te doświadczenia z czasu izolacji i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach z tym związanych stanowiły nie lada wyzwanie. Tym bardziej jesteśmy dumni z ich dokonań i sposobów, w jaki poradzili sobie z nimi. Pomimo stanu pandemii, ale zgodnie ze wszystkimi obostrzeniami, nasi Uczniowie brali udział w zajęciach rozwijających ich zainteresowania np. z podstaw kosmetyki, dietetyki i kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Szkoła z potencjałem, skupiona na uczniu

Na fakt, że Akademickie Liceum Ogólnokształcące to szkoła z ogromnym potencjałem, który nadal będzie rozwijany, uwagę zwraca wicedyrektor Marta Młodawska. - Stawiamy na kompleksowe przygotowanie młodego człowieka do odnalezienia się w przyszłości na rynku pracy. Zamierzamy cały czas wzbogacać naszą ofertę dydaktyczną i pozostając w ciągłym dialogu z młodzieżą wychodzić naprzeciw ich potrzebom.

- Dzięki stworzeniu środowiska zapewniającego stały i trwały rozwój, oraz możliwościom, jakie daje nam doświadczenie organu prowadzącego i naszych partnerów, Szkoła odnosi kolejne sukcesy. Już w pierwszym roku funkcjonowania zostaliśmy ogłoszeni liceum roku 2020 (WaszaEdukacja.pl). Poza zajęciami wynikającymi z podstawy programowej organizujemy dla naszych uczniów zajęcia rozwijające ich zainteresowania i zachęcamy do brania udziału w akcjach społecznych. Wiemy, jak ważne poza nauką, jest zaangażowanie w życie lokalnej społeczności – tłumaczy dyrektor Kucińska-Głogowska. - W ostatnim czasie były to: KKP, pierwsza pomoc dla zwierząt, zawody medyczne, Olimpiada Dietetyczna, ONKO DZIECI PISZĄ LISTY, JESIENNY DESZCZ ONKO UŚMIECHÓW, współpracy DKMS, zajęcia z języka migowego. Jesteśmy przekonani, że idea łączenia nauki z zaangażowaniem w rozwój zainteresowań jest początkiem dalszych sukcesów naszych uczniów - dodaje.

W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym podejście do ucznia oparte jest o ideę holistycznego pojmowania ucznia. Nauczyciele pamiętają o nauce, ale nie pomijają wspierania zainteresowań i rozwijania mocnych stron uczniów.

- Atutem naszego Liceum jest też jego współpraca z Wyższą Szkoła Nauk o Zdrowiu i jej wykładowcami. A kolejna zaletą są ciekawe i atrakcyjne profile, które oferujemy naszym uczniom – dodaje Marta Młodawska. - Są to profil lekarski, dietetyka, kosmetyka, psychologiczno-pedagogiczny oraz mundurowy. Dodatkowe zajęcia profilowe odbywają się w niewielkich grupach głównie w formie warsztatów i dużej ilości zajęć praktycznych w profesjonalnych pracowniach przedmiotowych. Myślę, że takie bezpośrednie doświadczenie w dzisiejszych realiach pracy zawodowej jest bezcenne. W tym miejscu nie sposób pominąć, że jako szkoła stawiamy na bezpośredni kontakt z uczniami i ich rodzicami.

Klasa mundurowa daje możliwości

Ważną część oferty ALO stanowi także klasa mundurowa. - Z dumą mogę zauważyć, że nasza klasa notuje sukcesy od początku swojej działalności – podkreśla Tomasz Krajewski. - W zakresie treningów medycyny pola walki, przygotowania obronnego i rozwoju fizycznego, współpracujemy z Armią Stanów Zjednoczonych, której żołnierze przeprowadzają szkolenia dla naszych Uczniów. Warto tu odnotować, że nasi uczniowie biorą udział przy ceremoniach przekazania baz wojskowych Sojuszu Północno-Atlantydzkiego oraz zostali podjęci przez Ambasadora USA, Marka Brzezińskiego.

- W ramach dodatkowych aktywności nasi uczniowie m.in. wspierają osoby zagrożone wykluczeniem społecznym udzielając pomocy medyczno-pielęgnacyjnej w bydgoskiej Bazylice. Wspieraliśmy i wspieramy także potrzebujących, którzy znajdują się w trudnym położeniu w związku z wojną w Ukrainie. Wraz z Związkami Zawodowymi Policji oraz Armią USA przygotowaliśmy masę pakietów medycznych dla lwowskiej policji, która ramię w ramię z wojskiem, walczy o obronę Mariupola, Charkowa, Kijowa i Lwowa. W ramach zajęć dodatkowych prowadzimy także Klub MMA i Drużynę Ratowniczą, a przy współpracy z Fundacją K2 Zaborowscy realizujemy nasz autorski program Triada Bezpieczeństwa Rozwoju Dzieci i Młodzieży, który kierujemy do uczniów szkół średnich i podstawowych – słyszymy od dyrektora klas mundurowych w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. - Z kolei dzięki gwarantowanemu kursowi kwalifikowanej pierwszej pomocy, nasi absolwenci otrzymują tytuł Ratownika i dodatkowe punkty przy zdawaniu na uczelnie wyższe związane ze służbami mundurowymi. Jest także ważne dla absolwentów Klasy Lekarskiej, ponieważ otrzymane w naszej szkole przygotowanie z zakresu pierwszej pomocy, medycyny pola walki i innych, znacząco ułatwi im start na studiach medycznych.

Jak dostać się do ALO?

Najprościej wysłać zgłoszenie przez stronę internetową szkoły a jej przedstawiciele odpowiedzą i umówią się na spotkanie rekrutacyjne. Można także przyjść bezpośrednio do sekretariatu szkoły i uzyskać wszelkie niezbędne informacje.

Więcej informacji można znaleźć również na stronach i profilach szkoły:
www.AkademickieLO.pl
facebook.com/akademickieliceum
www.UczelniaMedyczna.pl
facebook.com/wsnoz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie