Policjanci CBŚP sukcesywnie eliminują z rynku narkotyki, zatrzymując podejrzanych o handel i przemyt.
Mieszkaniec Świecia, Bartosz L. zatrzymany przy obrocie narkotykami
Policjanci z zarządu CBŚP w Bydgoszczy pod koniec października, przed jednym z garaży na bydgoskim osiedlu zatrzymali 4 mężczyzn, w tym 29-letniego Bartosza L., mieszkańca Świecia, którzy ładowali do wynajętego busa paletę wypełnioną wiadrami z farbą emulsyjną.
- Świąteczne gwiazdeczki z powiatu świeckiego. Zobaczcie zdjęcia dzieci, które startują
- 10 najlepiej płatnych ofert pracy! Praca w Świeciu i okolicach? Ile można zarobić?
- Morsy Świecie! Wchodzą do zimnej wody z dużym uśmiechem [zobacz zdjęcia]
- Takie były lata 90. XX wieku. Jest i miss ze Świecia. Zobacz zdjęcia z wyborów miss!
Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 26 do 48 lat.
Narkotyki zamiast farby w garażu na bydgoskich Bartodziejach
Okazało się, że w pojemnikach ukryte było 10 kilogramowych pakunków, czyli łącznie 10 kg haszyszu oraz jedno stugramowe zawiniątko z kokainą.
Pistolet maszynowy w samochodzie zatrzymanego
Dodatkowo w samochodach jednego z podejrzanych schowane były 3 kg marihuany oraz pistolet maszynowy PM-63 z magazynkiem.
Podczas akcji przejęto także maczety i inne niebezpieczne narzędzia.
Zarzuty prokuratury dla mieszkańca Świecia i pozostałych zatrzymanych
Mężczyzn, po przeszukaniach zatrzymano do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Bydgoszczy, gdzie przedstawiono wszystkim zatrzymanym zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy nadzoruje prowadzone przez bydgoski zarząd Centralnego Biura Śledczego Policji śledztwo.
- Pod nadzorem prokuratury CBŚ sprawdza okoliczności całego zdarzenia. Źródła dostaw, potencjalnych odbiorców, okoliczności, w jakich dochodziło do obrotu narkotykami, ale także pochodzenie pistoletu maszynowego - podaje prok. Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.
Areszt na 3 miesiące dla podejrzanych o przemyt narkotyków, bo istnieje groźba matactwa
Z uwagi na obawę matactwa procesowego oraz grożącą podejrzanym surową karę, a za czyn kwalifikowany z art. 56 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Sąd Rejonowy w Bydgoszczy przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Sprawa ma charakter rozwojowy.
