3 liga. Sokół Sieniawa przegrał z Chełmianką. Zmarnowane okazje się zemściły

kostek
Sokół Sieniawa (niebieskie stroje) przegrał z Chełmianką.
Sokół Sieniawa (niebieskie stroje) przegrał z Chełmianką. Grzegorz Kostka
Sokół, mimo że przegrał, rozegrał całkiem dobry mecz. Gospodarze mieli swoje okazje, ale niewykorzystane sytuacje się zemściły.

Rozpoczęło się od odważnych ataków gospodarzy. Dobre okazje zakończone minimalnie niecelnymi strzałami oddali Mróz i Kiełbasa, zaś Martinez nie sięgną piłki po dośrodkowaniu Więckowskiego. Przyjezdni pierwszą groźną akcje przeprowadzili w 14 minucie, kiedy to szczęścia próbował Karbownik.

Druga ich groźna akacja przyniosła im bramkę. Nowak zagrał na 5 metr, a Mroczek uprzedził bramkarza Sokoła. Chwilę później mogło być 0:2. Tym razem pozostawiony bez opieki Konojacki uderzył nad poprzeczką, a Złomańczuk nie trafił do pustej bramki. W odpowiedzi Padiasek zagrał do Kiełbasy, a ten płaskim strzałem doprowadził do wyrównania.

Tuż przed przerwą dobrą okazję zmarnował Wróblewski. W początkowych minutach drugiej odsłony gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Marazm przerwał Wawryszczuk, którego strzał obronił bramkarz Chełmianki. Kilka minut później Mróz zmarnował sytuację sam na sam z Grzywaczewskim. Po dwudziestu minutach drugiej połowy obudzili się przyjezdni. Wpierw zabawę z piłką bramkarza Sokoła przerwa Mroczek, lecz jego strzał z ostrego kąta zdołał jeszcze wybić na róg Wierzchowski.

Trzy minuty później Karbownik zagrał do Mroczka, a ten ponownie wyprowadził gości na prowadzenie. Do końca meczu Chełmianka mogła pokusić się o kolejnego gola, ale strzał Kobiałki wybronił Wierzchowski, Karbownik z wolnego minimalnie się pomylił, a tuz przed końcem ten sam zawodnik strzelił z pola karnego zarówno obok bramkarza jak i jego bramki.

Sokół Sieniawa - Chełmianka Chełm 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Mroczek 21,1:1 Kiełbasa 31, 1:2 Mroczek 70

Sokół: Wierzchowski – Kiełb, Mróz, Wawryszczuk, Martinez (75 Janik), Więckowski, Fedan (75 Kwaczrelisziwli), Kiełbasa, Wróblewski (81 Walat), Kaczor, Czajkowski (7 Padiasek (81 Jeż)) . Trener Dariusz Majcher

Chełmianka: Grzywaczewski – Nowak, Bednara (57 Pendel), Piekarski, Wiatrak, Złomańczuk (57 Kobiałka), Stępień, Korbecki (72 Marchuk), Karbownik, Konojacki (64 Perdun), Mroczek. Trener Grzegorz Bonin.