4. edycja Tour de Ski: Justyna Kowalczyk trzecia na...

4. edycja Tour de Ski: Justyna Kowalczyk trzecia na inauguracje

(S-G)

Gazeta Pomorska

Aktualizacja:

W Nowy Rok zainaugurowana została 4. edycja Tour de Ski, prestiżowej imprezy w biegach narciarskich, porównywana z Turniejem Czterech Skoczni. Zwycięstwo, w biegu na 2,8 km stylem dowolnym, osiągnęła Słowenka Petra Majdić. Na najniższym stopniu podium stanęła Justyna Kowalczyk.
    Nasza najlepsza biegaczka, jako jedyna reprezentuje Polskę w TdS. W głosowaniu kibiców na naszym globie, zdecydowaną faworytką do zwycięstwa była Justyna Kowalczyk. Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego zajęła 3. miejsce w przedłużonym sprincie na dystansie 2,8 km. techniką dowolną. Na trasie w Oberhofie (Meklenburgia, land w środku Niemiec) najszybsza była specjalistka sprintu - Słowenka Petra Majdić, wyprzedzając Rosjankę Natalię Korosteliewą i Kowalczyk. Na starcie stanęło 74. zawodniczek. W niedzielę (godz. 13) odbędzie się bieg na 10 km (na dochodzenie) st. dowolnym. Faworytką jest, oczywiście, Kowalczyk.

Inauguracyjny bieg mężczyzn na dystansie 3,7 km (st. dow.) zakończył się wygraną lidera PŚ - Norwega Pettera Northuga jr. Drugą lokatę, w stawce 87 zawodników, zajął Szwed Marcus Hellner, a trzeci był Niemiec Axel Teichmann. Jutro (g. 15) odbędzie się bieg mężczyzn na dochodzenie (15 km st. dow.).