Alexander Sorloth strzelił 4 gole Realowi Madryt. Korona króla strzelców ligi hiszpańskiej na wyciągnięcie ręki

Bartosz Głąb
Alexander Sorloth (Villareal) strzelił 4 gole w meczu ligi hiszpańskiej
Alexander Sorloth (Villareal) strzelił 4 gole w meczu ligi hiszpańskiej Andreu Esteban / PAP / EPA
Alexander Sorloth okazał się absolutnym bohaterem 37. kolejki ligi hiszpańskiej. Norweski napastnik strzelił 4 gole w meczu przeciwko Realowi Madryt i wskoczył na fotel lidera klasyfikacji strzelców. Villareal szalony mecz z Królewskimi zakończył remisem 4:4, choć do przerwy przegrywał różnicą trzech bramek.

Alexander Sorloth bohaterem 37. kolejki ligi hiszpańskiej

Spotkanie na Estadio de la Ceramica świetnie rozpoczęli goście, którzy w 14. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Ardy Gulera. Kwadrans później Joselu podwyższył wynik i wydawało się, że Królewscy łatwo wygrają spotkanie z Villareal w niedzielny wieczór.

W 39. minucie po raz pierwszy dał o sobie znać Alexander Sorloth. Norweg skorzystał z błędu defensywy rywali i strzałem głową dał nadzieję swojej drużynie na korzystny wynik. Jednak jeszcze przed przerwą, po bramce zdobyli Lucas Vazquez oraz Arda Guler i Królewscy schodzili do szatni z prowadzeniem 4:1.

Druga połowa była swoistym popisem snajpera Żółtej Łodzi Podwodnej. W 48. minucie ponownie strzałem głową pokonał Andrija Łunina. Zaledwie 4 minuty później skorzystał z prostopadłego podania, efektownie minął Edera Militao i skompletował hat-trcik. Natomiast w 56. minucie pewnym strzałem z pola karnego doprowadził do wyrównania. Norweski piłkarz w 8 minut zdobył 3 bramki przeciwko Realowi Madryt.

Alexande Sorloth (Villareal) bohaterem meczu z Realem Madryt.
Alexande Sorloth (Villareal) bohaterem meczu z Realem Madryt. Andreu Esteban / PAP / EPA

Alexander Sorloth o krok od korony króla strzelców ligi hiszpańskiej

Alexander Sorloth niespodziewanie przed ostatnią kolejką ligi hiszpańskiej wyszedł na pozycję lidera klasyfikacji strzelców. Norweg w sumie zgromadził już 23 trafienia i o dwie bramki wyprzedza Artema Dowbyka z Girony. Robert Lewandowski w dołożyć bramkę z Rayo Vallecano, ale ma na swoim koncie zaledwie 18 goli.

Villareal jest już pewne zajęcia 8. miejsca w lidze na koniec sezonu. Mistrzostwo kraju należy do Realu Madryt, który w lidze wyprzedza FC Barcelonę oraz Gironę. Z najwyższą klasą rozgrywkową pożegnali się Cadiz, Granada oraz Almeria.

Jakub Rzeźniczak to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w świecie piłki nożnej, ale także polskiego show-biznesu. Były obrońca Kotwicy Kołobrzeg niedługo ma spróbować swoich sił w nowym sporcie - zawalczy w oktagonie z Marcinem Najmanem. 37-latek w wolnym czasie uwielbia podróżować - szczególnie w ciepłe miejsca.Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Jakub Rzeźniczak i jego żona na prywatnych zdjęciach. Piłkar...