Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ambitne „Senatorki” urwały punkty liderowi

Piotr Pubanz
Agnieszka Nierzwicka z konieczności stanęła w bramce tucholanek notując znakomite zawody. Piotr Pubanz
Niespodziewany punkt z Toruniu przywiozły trzecioligowe piłkarki Tucholanki Kobiak Tuchola. „Senatorki” trzykrotnie odrabiały w meczu z Gwiazdą straty remisując ostatecznie 3:3. Z kolei planowej porażki w Inowrocławiu doznały „Fuksiary” z Wielowicza.

GWIAZDA KANIA TORUŃ – TUCHOLANKA KOBIAK 3:3 (2:1) Bramki: Iga Mycio (2), Klaudia Grodzicka (20), Daria Gul (60) - Oliwia Domeracka (8), Patrycja Sosna (47, 64). TUCHOLANKA: Agnieszka Nierzwicka - Małgorzata Kropidłowska, Julia Petrus, Lidia Zakrzewska, Oliwia Lesikowska (41. Katarzyna Pastwa) - Wiktoria Niemczewska, Anna Kamińska, Katarzyna Mądrowska, Kinga Murawska - Oliwia Domeracka (76. Julita Górska), Patrycja Sosna.

Do meczu z „Senatorkami” gospodynie miały na koncie same wysokie wygrane, pewnie prowadząc w ligowej tabeli. Nic więc dziwnego, że były zdecydowanym faworytem potyczki ze słabo spisującą się w lidzeTucholanką. Podopieczne Marka Zienkiewicza pokazały jednak w tym meczu charakter, rozgrywając go taktycznie wręcz znakomicie. Tucholanki trzykrotnie doprowadzały do remisu. Tradycyjnie już szybko straciły gola, ale równie szybko wyrównały (Domeracka). Na drugą połowę wychodziły przegrywając 1:2, ale po kilkudziesięciu sekundach Sosna wyrównała stan meczu. W 60. min. torunianki ponownie pokonały rozgrywającą w bramce świetne zawody Nierzwicką, radość miejscowych nie trwała długo. Po czterech minutach, po uderzeniu z wolnego Murawskiej „zakotłowało” się w polu karnym torunianek, a najwięcej zimnej krwi zachowała Sosna, strzelając swoją drugą bramkę. Ostatni kwadrans meczu zdominowały gospodynie. Zażarcie atakowały bramkę Tucholanki, jednak defensywa gości nie dała się zaskoczyć. Warto zaznaczyć, że znakomicie w bramce spisywała się Agnieszka Nierzwicka, która na murawie pojawiła się po długiej przerwie, a jest nominalną napastniczką.

IKKP NOTEĆ INOWROCŁAW - FUKS WIELOWICZ 6:0 (3:0) Bramki: Weronika Borowicz 3, Weronika Ziemba 2, Ewa Prałat. FUKS: Wiktoria Kluza, Marta Barton, Julia Batke, Karolina Cyran (75. Zuzanna Wieczorek), Małgorzata Górska (41. Anastazja Kaproń), Aleksandra Krupa, Kinga Nowicka, Sandra Oźmińska, Wiktoria Pacek, Justyna Sławińska

Gospodynie były w tym meczu zdecydowanie lepsze i przy odrobinie szczęścia mogły wygrać zdecydowanie wyżej. „Fuksiary” tradycyjnie już walczyły ze zdecydowanie silniejszym rywalem niezwykle ambitnie. Nie cofnęły się na własną połowę, a próbowały toczyć równorzędny bój. Noteć była jednak za silna tego dnia.

Pozostałe wyniki 6. kolejki. Viking Aleksandrów Kujawski - KKP II Bydgoszcz 3:1, Spójnia Białe Błota - GOKSiR Start Pruszcz 1:1, Tęcza Bydgoszcz - WAP Włocławek 0:6, Wisła Grudziądz - Unifreeze II Górzno 2:2, Wda/Strażak Przechowo (Świecie) - GLKS Osielsko Żołędowo 3:1.

14. GLKS Anmar Osielsko 6 0 1-44

W najbliższy weekend zagrają. Tucholanka – Tęcza, Fuks – Viking, GLKS Anmar - IKKP Noteć, Unifreeze - Wda/Strażak, Start – Gwiazda, KKP – Spójnia, WAP – Wisła.

Przeczytaj także: tuchola.naszemiasto.pl