0 1 połowa

Lech Poznań

5

1 1 połowa

• Koniec meczu! Po Łotwie i Szwecji Kolejorz ma teraz na rozkładzie Cypr! Piłkarze Dariusza Żurawia rozjechali Apollon Limassol aż 5:0!

• Zabawił się Portugalczyk! Dostał piłkę od Niki Kaczarawy i po przedryblowaniu stopera i bramkarza Apollonu kieruje piłkę do pustej bramki!

• ZACZĄŁ I SKOŃCZYŁ! DUBLET PEDRO TIBY!!!

• Mattias Gestranius dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Bramka dodała animuszu Janowi Sykorze. Jego strzał paruje bramkarz Apollonu na rzut rożny.

• Anemiczny strzał Giannisa Gianniotasa nie mógł sprawić problemu Filipowi Bednarkowi.

• Premierowe trafienie Czecha w barwach Lecha! Po podaniu Daniego Ramireza przejmuje piłkę na linii "szesnastki", by płaskim uderzeniem przy lewym słupku pokonać Demetrisa Demetriou!

• POGROM W NIKOZJI! JAN SYKORA!!!

• A teraz było groźnie pod bramką Filipa Bednarka! Daniel Larsson uderza technicznie z linii 16. metra tuż obok lewego spojenia!

• Jakuba Kamińskiego zastępuje Michał Skóraś.

• Karlo Muhar zmienia Jakuba Modera.

• Dani Ramirez bliski wpisania się na listę strzelców. Hiszpan uderza płasko z ok. 25 metrów a piłka w nieznacznej odległości mija prawy słupek!

• 20 minut do końca regulaminowego czasu gry. Apollon jest bezradny jak dziecko we mgle.

• Dariusz Żuraw decyduje się na zmianę. Schodzi Mikael Ishak, wchodzi Nika Kaczarawa.

• Pierwszą okazję tuż po wejściu miał Sasa Marković. Piłka przelatuje w bezpiecznej odległości od bramki.

• Sasa Marković zmienia Estebana Sachettiego.

• To byłby pogrom! Jan Sykora z pola karnego posyła piłkę tuż nad poprzeczką!

• Valentin Roberge z żółtą kartką

• Na pewno w domach kibiców Lecha jest wielkie świętowanie! Kilka podań od własnego pola karnego, gra na 1-2 kontakty, i Jakub Kamiński przebiegł z piłkę blisko 30 metrów, by uderzyć z kilkunastu metrów nie do obrony!

• JAKUB KAMIŃSKI TRAFIA DO SIATKI!!!

• Poznaniacy mądrze oddalają grę od własnej połowy. Po centrze z bocznego sektora nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Apollonu.

• Pedro Tiba decyduje się na strzał z dystansu. Tym razem celownik był rozregulowany.

• Napastnik Lecha idealnie wystartował do prostopadłego podania, by z pole karnego posłać piłkę do siatki przy prawym słupku, uprzedzając wychodzącego z bramki Demetrisa Demetriou!

• MIKAEL ISHAK PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Czas na drugą połowę. Lech przystępuje do niej bez zmian.

• Danie Larsson wchodzi na drugie trzy kwadranse. Na ławce zostaje Ioannis Pitta

• Za to kochamy piłkę nożną. Chociaż przewagę miał Apollon, to Lech schodzi do szatni z prowadzeniem! W tej akcji błysnął Dani Ramirez, który w stylu Andresa Iniesty zanotował asystę, podając w pole karne nad rywalami. Pedro Tiba nie zwykł marnować takich okazji. Poznaniacy są bliscy awansu.

Czy tak będzie? Przekonamy się niebawem.

• +1' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Pedro Tiby Lech prowadzi z Apollonem Limassol!!!

• attias Gestranius dolicza minutę do pierwszej połowy.

• Kapitalna "iberyjska" akcja Kolejorza! Dani Ramirez podaje górą w pole karne do Pedro Tiby, który płaskim uderzeniem między nogami Demetrisa Demetriou kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM PEDRO TIBA!!!

• Giannis Gianniotas znowu w roli głównej. Tym razem był na spalonym

• Czujni w defensywie są lechici. Wyjaśniają sytuację po akcji Giannisa Gianniotasa. Przydałoby się coś zdziałać w ofensywie, bo od kilkunastu minut nie działo się tam nic.

• Nicolas Diguiny był bliski wpisania się na listę strzelców! Po centrze z lewej strony uderza obok bramki Lecha!

• Zupełnie nieudana próba Charlisona Benschopa. Z "piątki" grę wznawia Filip Bednarek.

• Tym razem Valentin Roberge bierze się za wykonanie rzutu wolnego. Poznaniacy wybijają piłkę.

• Lubomir Satka również z żółtą kartką na koncie. Nieprzepisowym zagraniem przerwał groźną akcję Apollonu.

• Charlison Bernscop z żółtą kartką.

• Diego Aguirre centruje w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie zdołał skutecznie "zamknąć" akcję.

• Żółtą kartką upomniany Pedro Tiba. Zdaniem sędziego przesadził z agresją w walce o piłkę.

• Giannis Gianniotas na spalonym.

• Wydaje się, że uraz nie jest poważny. Djordje Crnomarković może grać dalej.

• Przerwa w grze. Djordje Crnomarković doznał urazu, konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Tymoteusz Puchacz ponownie w akcji ofensywnej. Może uda się następnym razem.

• Rzut wolny dla Kolejorza po faulu Fanosa Katelarisa. Nie było dośrodkowania, tylko krótkie rozegranie.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego i centra bez adresata.

• Ioannis Pittas poradił sobie z Tymoteuszem Puchaczem w akcji ofensywnej i centruje w pole karne. Tam Lubomir Satka nie kalkulował - wybija piłkę na korner.

• Wymuszona zmiana w ekipie Apollonu. Kontuzjowanego Bagally'ego Dabo zastępuje Giannis Gianniotas.

• Jakub Moder w roli prawoskrzydłowego. Jego centra została tak zablokowana, że piłka odbiła się od niego i wyszła za linię końcową.

• Ta akcja pobudziła piłkarzy Dariusza Żurawia. Tym razem Tymoteuszowi Puchaczowi udało się urwać lewą stroną. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata w polu karnym Apollonu.

• Jakub Kamiński wbiega w pierwszą linię do podania z głębi pola! Idealnie "skleił" piłkę, po czym uderza z woleja, chcąc przelobować stojącego na 5. metrze Demetrisa Demetriou. Ten jednak zdołał skutecznie interweniować!

• Trzecią akcją Lecha... przerywa gwizdek sędziego. Spalony.

• Nie wyszło Jakuubowi Kamińskiemu na prawej stronie, to Lech zaatakował lewą. A dokładniej próbował Tymoteusz Puchacz. Nieskutecznie.

• Lech wyraźnie nastawiony na kontry. Ile ich będzie miał i czy je wykorzysta?

• Na indywidualną akcją prawą stroną zdecydował się Jakub Kamiński. Poradzili sobie z nim rywale.

• Od razu do ataku rzucili się piłkarze Sofronisa Avgoustiego. Wywalczyli rzut rożny, który nie przyniósł zagrożenia pod bramką Filipa Bednarka.

• Mattias Gestranius gwizdkiem daje znać rozpoczęcia spotkania!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron. Kapitanami są Esteban Sachetti i Lubomir Satka.

• Jak już wspomniałem na początku relacji, sędzią głównym jest Fin Mattias Gestranius. Na liniach będą mu pomagać rodacy - Jan Peter Aravirta oraz Mika Lamppu. Sędzią technicznym jest za to Petri Viljanen (również Fin).

• "Gospodarze" dzisiejszego meczu (w cudzysłowie, bo nie grają na własnym stadionie, a w Nikozji) w poprzedniej rundzie wyeliminowali OFI Kreta po bramce Attili Szalaia.

Z kolei Kolejorz bez trudu ograł szwedzkie Hammarby 3:0. Na listę strzelców wpisali się Pedro Tiba, Jakub Kamiński i Filip Marchwiński.

• Rezerwowi Apollonu: Michalis Papasrtylianou - Giannis Gianniotas, Daniel Larsson, Sasa Marković, Florentin Matei, Giorgios Vasiliou, Andreas Panagiotou.

• Przed pierwszym gwizdkiem Mattiasa Gestraniusa odsyłam do zapowiedzi:

• Rezerwowi Lecha: Marko Malenica - Vasyl Kravets, Thomas Rogne, Karlo Kuhar, Filip Marchwiński, Nika Kaczarawa, Michał Skóraś.

• Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Faza grupowa Ligi Europy jest coraz bliżej. Tylko że dzisiaj albo Apollon, albo Lech, ten cel będzie musiał odłożyć na przyszły rok. Jednak cytując klasyka: jak nie teraz, to kiedy? Ostatnim krokiem będzie starcie starcie z Charleroi lub Partizanem, ale dzisiaj trzeba wykonać ten na Cyprze. Za 25 minut Lech Poznań zmierzy się z Apollonem Limassol!