Arriva protestuje

  Arriva protestuje

  (PAM)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Arriva protestuje

  ©Fot. Archiwum

  Przedstawiciele Arrivy protestują, bo uważają że PKP chciała wygrać przetarg na obsługę linii Bydgoszcz - Chełmża za wszelką cenę.
  Arriva protestuje

  ©Fot. Archiwum

  Sprawa wyboru przewoźnika ciągnie się już od kilku miesięcy. Najpierw to Arriva była faworytem, kiedy w pierwszy przetargu zaproponowała stawkę dopłat za każdy przejechany kilometr na poziomie 11,77 zł. PKP chciało 13,93 zł.

  Urząd Marszałkowski, który rozstrzyga przetarg, zdecydował przeprowadzić dodatkowe negocjacje, oferenci po raz kolejny musieli przedstawić swoje propozycje.

  Arriva pozostała przy niezmienionej stawce, za to PKP zaproponowało na ten rok dopłaty w wysokości 10,59 zł i 10,73 zł w przyszłym.

  - Na tej podstawie zarząd województwa postanowił wybrać PKP Przewozy Regionalne - mówi Beata Krzemińska, rzecznik marszałka. - Umowa ma zostać wkrótce podpisana, chyba że wpłynie protest.

  Tak najprawdopodobniej stanie się dziś, 9 października, bo to ostateczny termin na składanie protestów.

  - Mamy poważne wątpliwości co do stawki zaproponowanej przez PKP, naszym zdaniem to kwota poniżej opłacalności - mówi Maciej Królak, rzecznik Arrivy. - Dlatego Urząd Marszałkowski nie powinien tej ofert zaakceptować.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo