Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Asystent Google w Polsce. Jak włączyć go w telefonie? Nowość na naszym rynku!

Jakub Stykowski
Jakub Stykowski
Asystent Google w polskiej wersji to nowość na naszym rynku, która przede wszystkim jest technologicznym przełomem, jeśli chodzi o interakcję, czyli komunikowanie się głosem z urządzeniem.
Asystent Google w polskiej wersji to nowość na naszym rynku, która przede wszystkim jest technologicznym przełomem, jeśli chodzi o interakcję, czyli komunikowanie się głosem z urządzeniem. Adrian Wykrota
Asystent Google w polskiej wersji to nowość na naszym rynku, która przede wszystkim jest technologicznym przełomem, jeśli chodzi o interakcję, czyli komunikowanie się głosem z urządzeniem.

Google wprowadza swojego Asystenta na trzy platformy:

  • Android
  • iOS
  • słuchawki

I jest to, jak zapowiada firma, dopiero pierwszy krok oswajania polskiego użytkownika z nowym narzędziem.

Jak włączyć i włączyć Asystenta Google?

Żeby wyłączyć Asystenta Google należy uruchomić aplikację Google i kliknąć menu Więcej w prawym dolnym rogu. Serwis spidersweb.p informuje, że następnie trzeba wybrać Ustawienia i tam, w sekcji Asystent Google ponownie Ustawienia. Pojawi nam się nowy ekran podzielony na karty. Wybieramy tę drugą: Asystent. Na samym dole pojawia się lista urządzeń, na których jest aktywny. Prawdopodobnie chcemy wybrać nasz Telefon i na samej górze wyłączyć Asystenta.

Co trzeba zrobić, aby włączyć Asystenta Google na swoim urządzeniu? Jeżeli naszym urządzeniem jest to wykorzystujące Androida, nie musimy robić nic poza cierpliwym czekaniem - jeśli mamy włączoną aktualizacje aplikacji.

Asystent Google - jakie komendy?

Asystent Google może nam powiedzieć na przykład, czy będziemy potrzebować parasola wybierając się do pracy, pomoże znaleźć restaurację czy przypomni o zakupach. Oficjalny blog Google Polska podpowiada, jak można korzystać z Asystenta rano, przed wyjściem z domu:

  • OK Google, czy dzisiaj będzie padało?

  • OK Google, ile dziś będzie stopni?

  • OK Google, jakie mam spotkania na dziś?

  • Albo podczas prowadzenia samochodu:

  • OK Google, napisz Kubie, że spóźnię się 5 minut.

  • OK Google, wyślij WhatsApp do mamy.

  • OK Google, wyznacz najszybszą trasę do pracy.

  • Albo po wyjściu z pracy: OK Google, co dziś grają w kinie?

  • OK Google, przypomnij mi, żeby kupić bilety do kina dzisiaj o 19:00.

  • OK Google, pokaż włoskie restauracje w okolicy.

  • OK Google, wyznacz trasę do domu.

  • OK Google, pokaż trasę autobusem na ulicę Świętokrzyską.

Asystent Google zyskał też polską osobowość. Zna elementy polskiej popkultury i lokalne zwyczaje. Możecie zapytać go na przykład o informacje związane z polskimi dziełami: Kto grał w Zimnej wojnie? lub Kto napisał Pana Tadeusza?, odnieść się do klasyki polskiego filmu i zaśpiewać OK Google, łubu dubu łubu dubu lub dowiedzieć się więcej o gustach Asystenta, pytając go np. o ulubionego muzyka by dowiedzieć się, że Było cymbalistów wielu, ale żaden z nich nie śmiał zagrać przy Jankielu. Możecie również poprosić, aby Asystent podzielił się jakąś ciekawostką o Polsce (Powiedz mi ciekawostkę o Polsce).

Asystent Google w polskiej wersji. Co rob

i?
Serwis dobreprogramy.pl donosi, że na ekranie powitalnym Asystenta Google zobaczymy kilka propozycji zadań, które może dla nas wykonać. Jak przystało na produkt Google, może wyszukać dla nas informacje, może też nawiązywać połączenia i wysyłać SMS-y, ustawić budzik, przypomnienia w kalendarzu i tym podobne drobne czynności.

Wikipedia o Asystencie Google pisze następująco: Użytkownicy komunikują się Asystentem Google głównie za pomocą głosu, ale możliwa jest również komunikacja za pomocą pisma. Asystent potrafi odpowiadać na zadane pytania, wyszukiwać informacje w Internecie, kontrolować urządzenia smart home (np. inteligentne żarówki, zmywarki, itp.), robić zakupy przez Internet, rezerwować loty, rozpoznawać przedmioty za pomocą kamery, zarządzać kalendarzem użytkownika oraz wiele innych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska