Gazeta Pomorska

Autostrada A1 zablokowana na 4 godziny. Montaż 150-tonowej kładki pod Włocławkiem [zdjęcia, wideo]

Przez 4 godziny zamknięta była w nocy z 25 na 26 września autostrada A1 na wysokości miejscowości Przywieczerzyn w województwie kujawsko-pomorskim. Powodem

Wojciech Alabrudziński

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/31] Następne

Przez 4 godziny zamknięta była w nocy z 25 na 26 września autostrada A1 na wysokości miejscowości Przywieczerzyn w województwie kujawsko-pomorskim. Powodem utrudnień był montaż ważnej dla mieszkańców kładki dla pieszych.

48,4 m długości i 14,7 m wysokości – to wymiary ponad 144-tonowej kładki pieszo-rowerowej, która w nocy została zamontowana nad autostradą A1.

- Konstrukcja stalowa została wykonania przy użyciu jednego z największych żurawi samojezdnych w Polsce – Terex Demag TC 2800 – mówi nadzorujący prace Paweł Salak z firmy Vistal Gdynia S.A. w restrukturyzacji. - Żuraw skonfigurowany z wysięgnikiem kratownicowym o długości 54 metrów i przeciwwagą 160 ton, dodatkowo wyposażony w Superlift o masie 300 ton, pozwala podjąć konstrukcję z placu scalania i ustawić w miejscu docelowym, czyli na przyczółkach kładki, zaledwie w kilka godzin.

Budowana kładka pieszo-rowerowa w Przywieczerzynie to ważna inwestycja dla mieszkańców lokalnych miejscowości. Kładka znajduje się w śladzie dawnej drogi gminnej, która przed budową autostrady A1 łączyła pobliskie miejscowości, w tym stanowiła dojazd do szkoły podstawowej. Dzięki tej inwestycji znacząco poprawi się komunikacja ruchu pieszego i rowerowego pomiędzy miejscowościami znajdującymi się po obu stronach autostrady.


Montaż kładki na autostradzie A1 koło Włocławka

Polecamy