MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Barcin > Dostaną statuetkę od premiera

Iwona Woźniak
Pomorsko-Kujawskie Zrzeszenie Samopomocy Obywatelskiej w Barcinie (pow. żniński) - administrator projektu "Wstań, unieś głowę" - zostało jednym z laureatów konkursu "Dobre praktyki EFS", a tym samym uzyskało tytuł "Najlepsza inwestycja w człowieka 2007".

Na konkurs nadesłano 329 zgłoszeń od instytucji, organizacji i firm realizujących projekty w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego - Rozwój Zasobów Ludzkich, Programu Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL oraz Priorytetu 2 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Ocenie merytorycznej podlegało 316 projektów, które przeszły pomyślnie weryfikację formalną.

Na ocenę złożyły się opinia właściwej instytucji wdrażającej, a także ocena istoty projektów i jakości nadesłanych materiałów dokonana przez niezależne jury. Podczas oceny preferowane były ciekawe, napisane "przyjaznym" językiem teksty, które pokazywały, w jaki sposób udział w projekcie odmienił życie osób w nim uczestniczących. O atrakcyjności zgłoszonych opisów projektów decydowały również zdjęcia, filmy, prezentacje i inne materiały.

Ostatecznie, zgodnie z regulaminem konkursu, wyłoniono 60 projektów, które uzyskały tytuł "Najlepsza inwestycja w człowieka 2007". Spośród nich 5 projektów, z największą liczbą punktów, zostanie uhonorowanych nagrodami w postaci wyjazdów studyjnych dwóch reprezentantów każdego z tych projektów do jednego z państw członkowskich UE. Wręczenie nagród - statuetek, przyznających prawo posługiwania się tytułem "Najlepsza inwestycja w człowieka", będzie miało miejsce podczas gali zorganizowanej w ramach konferencji - "Europejski Fundusz Społeczny - 50 lat inwestycji w kapitał ludzki", która odbędzie się w 2 lipca br. w hotelu Hilton w Warszawie.

W uroczystości mają wziąć udział m.in. premier Jarosław Kaczyński, Grażyna Gęsicka - minister rozwoju regionalnego oraz Nikolaus van der Pas z Komisji Europejskie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska