Bartosz Such (Olimpia/Unia Grudziądz) zajął w RFN 2. miejsce i skasował 700 euro

(marz)
Kapitan Olimpii/Unii Bartosz Such nie marnuje czasu i sprawdza się w międzynarodowym gronie. Maryla Rzeszut
Nie miał akurat meczów superligi, nie jedzie na mistrzostwa świata, więc mógł powalczyć w turnieju z cyklu Challenger Series w Ochsenhausen (RFN). Wystartował w tym turnieju pierwszy raz i od razu był w finale.

Drugie miejsce i nagrodę 700 euro wywalczył Bartosz Such z Olimpii/Unii Grudziądz w turnieju z cyklu Challenger Series w Ochsenhausen (RFN).

Bardzo dobrze radził sobie od początku, już w fazie grupowej niemieckiego turnieju. Tenisiści grali w grupach systemem "każdy z każdym". Such zajął 2. miejsce i awansował do rundy finałowej. Grudziądzki tenisista w eliminacjach pokonał Thomasa Keinatha 3:2, Davida Zombori 3:0, Jakuba Kleprlika 3:0, Daniela Zwickla 3:1 i Lehela Demetera 3:0. Uległ natomiast Benedekowi Olahowi 2:3 i Martinowi Hanakowi 2:3. W pojedynku półfinałowym Such znów był lepszy od Daniela Zwickla (3:0).

W finale pokonał go jednak Lehel Demeter 3:1, rewanżując się za porażkę w eliminacjach grupowych. Za zajęcie drugiego miejsca w zawodach z cyklu Challenger Series Bartosz Such otrzymał 700 euro. W ogólnym rankingu Challenger Series Such zajmuje wysokie 23. miejsce, chociaż w tych rozgrywkach wystartował pierwszy raz.

Such jest ważnym ogniwem Olimpii/Unii w zbliżających się finałach drużynowych mistrzostw Polski. Kapitan grudziądzan nadaje ton walce w meczach. - Such jest w stanie pokonać każdego zawodnika w ekipie Bogorii, z którą walczymy o złoto DMP - uważa Jerzy Wilmański z zarządu ASTS Olimpia/Unia. - Pierwszy mecz finałowy mamy 28 maja w Grudziądzu. Nasza drużyna powinna wykorzystać szansę powrotu na sam szczyt i zdobycia mistrza Polski.