Basen na Miedzyniu będzie. Ale kiedy? Zdecydują...

  Basen na Miedzyniu będzie. Ale kiedy? Zdecydują bydgoszczanie

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Stasiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Protest mieszkańców
  1/2
  przejdź do galerii

  Protest mieszkańców ©Tomasz Czachorowski

  - Nie wiemy już, w jakie deklaracje wierzyć - mówią działacze Bydgoskiego Stowarzyszenia Miedzyń Prądy. - Pozwólmy mieszkańcom zejść ze świata marzeń, wyobrażeń i nadziei na grunt. Dosłownie. Zaczęlibyśmy chodzić po ziemi.
  Ratusz poinformował, że podpisał umowę z Mostostalem Warszawa na budowę parku wodnego za 24 miliony złotych.
  Kiedy w 2014 roku ze strony prezydenta Rafała Bruskiego padła deklaracja, że na Kapuściskach, osiedlu Leśnym, Fordonie i Miedzyniu powstaną nowe baseny, szczególnie na tym ostatnim wybuchł entuzjazm. Mieszkańcy peryferyjnych osiedli często bowiem są zdania, że miasto nie pamięta o nich tak bardzo, jak o centralnych osiedlach.

  Mijały jednak miesiące i w sprawie basenów niewiele się działo. - W marcu 2015 roku zaś, podczas sesji RM prezydent wypowiedział się, że „zakłada się, że baseny powstaną w ciągu 2-3 lat - przypomina Dariusz Smól z Bydgoskiego Stowarzyszenia Miedzyń Prądy.
  Jakiś czas temu pojawiła się kolejna deklaracja prezydenta dotycząca basenów. O kolejności, w jakiej powstaną, zdecydują sami mieszkańcy. Głosowanie odbędzie się od 1 do 31 października przy okazji oddawania głosów na inwestycje Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

  https://pomorska.pl/kiedy-powstana-nowe-plywalnie-w-bydgoszczy/ar/9368840

  Stowarzyszenie w sierpniu wysłało pismo do prezydenta Bruskiego, w którym zaproponowało na przykład, by przy liczeniu głosów przyjąć wskaźnik procentowy, czyli liczbę oddanych głosów w stosunku do liczby mieszkańców danego osiedla. - W przypadku gdyby decydowała tylko bezwzględna liczba głosów, to naszym zdaniem przeprowadzenie tego głosowania jest niepotrzebne - uważają przedstawiciele Stowarzyszenia.

  W odpowiedzi Rafał Bruski napisał m.in: „nie jest zasadne ograniczanie tego głosowania tylko do danego osiedla, gdyż są to baseny, które służą wszystkim mieszkańcom Bydgoszczy”. - Nasz pomysł w żaden sposób nie miał ograniczać, miał jedynie wyrównać szanse najbardziej zainteresowanych osiedli w tej „zabawie”. Baseny, co oczywiste, będą służyły wszystkim mieszkańcom i nikt raczej nie zamierza ich sobie przywłaszczać - komentuje Dariusz Smól. - Wydawało nam się także, że w prosty sposób wystarczy podzielić dwie liczby przez siebie, liczbę wszystkich oddanych głosów na dany basen przez liczbę mieszkańców osiedla, i pomnożyć przez 100, a wynik podany w procentach sprawiłby, że rywalizacja pomiędzy osiedlami byłaby po prostu sprawiedliwa - dodaje Smól.

  Prezydent Bruski zapewnia, że wszystkie baseny w lokalizacjach poddanym konsultacjom, zostaną zrealizowane. - Nie ma możliwości, by wszystkie baseny mogły być realizowane jednocześnie, nie tylko z przyczyn finansowych, ale także logistycznych i organizacyjnych. Zachęcam do mobilizacji, aby jak najwięcej mieszkańców wzięło udział w październikowym głosowaniu. Basen na Miedzyniu na pewno powstanie, jednak dokładny termin jego realizacji będzie uzależniony od decyzji bydgoszczan - odpowiada prezydent.


  INFO Z POLSKI 14.09.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy