Klasa A, grupa 2. Skuteczny Zdrój, przebudzenie Kamiennej

dor
Fragment meczu Świt Ćmielów - Baszta Rytwiany 1:0. Na zdjęciu Artur Szymkiewicz ze Świtu. fot. Rafał Soboń
W meczach piątej kolejki drugiej grupy A klasy efektowne zwycięstwo 7:0 odniósł Zdrój Busko-Zdrój. Pierwsze zwycięstwo zanotowała Kamienna Brody, która pewnie pokonała Zryw Zbigniewice 5:1.

Zdrój Busko-Zdrój - Stal Kunów 7:0 (3:0), Kumor 15, 27, 35 z karnego, 67 z karnego, M. Bandura 70, Gzyl 73, Krzemiński 89.
Zdrój: Wojtacha - Mius, Krzemiński, Kolanowski, Grochowski - P. Bandura, Mierzwa (55 Kosela), Krupa, R. Charyga (50. A. Charyga, 65 Lis) - Gzyl, Kumor (68 M. Bandura).
Cztery bramki zdobył dla gospodarzy Dawid Kumor. -Byliśmy dużo lepszym zespołem, nasze zwycięstwo nawet przez moment nie było zagrożone - powiedział Artur Jagodziński, trener Zdroju. W środę jego podopieczni na własnym stadionie grają zaległy mecz z Piastem Osiek, początek o godzinie 16.30.

GKS Górno - Agricola Łoniów 2:2 (1:1), Morawski 5, Kobus 53 - Dybus 35, G. Dzieciuch 47.

Sokół Jachimowice - Piast Stopnica 0:2 (0:0), Romański 54, Piotr Rajca 58.
Piast: Piotrowski - Guła, Kulpiński, Paweł Rajca, Ćwik - Jankoski, Piotr Rajca, Kawa (35 Romański), Skałbania - Kapusta, Mikula (13 Segda).
-Mecz był ostry, szczególnie w pierwszej połowie. Dwóch moich zawodników doznało kontuzji i musieli opuścić boisko. Po przerwie zagraliśmy lepiej i zapewniliśmy sobie zwycięstwo - powiedział Piotr Idzik, trener Piasta Stopnica.

Zryw Zbigniewice - Kamienna Brody 1:5 (0:2), Biało 73 - Sęga 8, 32, Sałata 59, Wójcik 67, Iwaniuk 73.
Kamienna: Sepioło - Jagieła (60 Siczek), Kowalik, Stąporek, Spadło - Góra, Synowiec, Sęga (85 Lefek), Sałata - Wójcik, Soboń (16 Iwaniuk).
-Byliśmy lepszym zespołem, mogliśmy wygrać jeszcze wyżej. W 75 minucie po strzale Wójcika z 35 metrów piłka trafiła w poprzeczkę - mówił Mirosław Piątek, kierownik drużyny Kamiennej.

Star Starachowice - Wisła Nowy Korczyn 2:1 (0:1), Ochocki 71, Markowski 90+2 - Swoszowski 40.

Świt Ćmielów - Baszta Rytwiany 1:0 (0:0), samobójcza 50.

Zorza Tempo Pacanów - Piast Osiek 2:0 (0:0), Skiba 46, Franusiak 84.

Najlepsi strzelcy: 9 - Kumor (Zdrój), 4 - Zięba (Star), 3 - Drozdowski, Piotr Rajca (Piast S.), G. Dzieciuch (Agricola), Furtowicz (Świt), R. Jałocha (Stal), Kot (Star), B. Ryński (Piast O.), Swoszowski (Wisła), Wójcik (Kamienna).