Koszyk cenowy z 18 produktami na grilla w Lidlu i Biedronce dzieli zaledwie 3% różnica. W zeszłym roku wyniosła ona 11%. Ponadto, w gazetkach Biedronka promuje żywność, a Lidl – produkty niespożywcze - informuje MondayNews, na który powołuje się portal dlahandlu.pl.

W Lidlu i w Biedronce aż 6 na 18 produktów na grilla ma identyczne ceny. W celu porównania ich ze sobą, wszystkie są przeliczone do tej samej gramatury. I tak np. pomidory zwykłe luz 1 kg kosztują w obu sieciach 3,99 zł. Chleb zwykły 400 g lub 500 g – 1,59 zł (za 500 g), węgiel drzewny do grilla 2,5 kg – 6,99 zł. A Coca-Cola Regular napój gazowany 1,75 l lub 2 l pet – 4,45 zł (za 2 l). Z kolei, za Karkówkę świeżą bez kości 1 kg trzeba zapłacić w Biedronce 9,89 zł, a w Lidlu – 9,99 zł.

Sezon grillowy. Gdzie wolno grillować, a gdzie grozi to mandatem?

Pozostałe artykuły częściowo są droższe w jednej sieci albo w drugiej.

- Ostatecznie klient najbardziej zyska, kupując pewne artykuły w Biedronce, a inne w Lidlu. W rzeczywistości jednak konsumenci zwykle nie mają czasu na porównywanie ceny każdego z towarów. Skorzystanie z promocji jest bardziej kwestią przypadku, niż wynikiem długotrwałej analizy z kartką i ołówkiem w ręku –mówi Sebastian Starzyński, prezes instytutu badawczego ABR SESTA dla dlahandlu.pl.

Jak zostać mistrzem grillowania, czyli prosty przepis na doskonałą, tajską marynatę do żeberek (x-news/TVN/17.06.2017):