Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk w Drammen

  Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk w Drammen

  (S-G)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk w Drammen
  Po blisko 2 tygodniach przerwy biegaczki i biegacze narciarscy będą rywalizować o kolejne punkty Pucharu Świata. Tym razem będą to ostatnie zawody przed 39. MŚ w narciarstwie klasycznym w Oslo.
  Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk w Drammen
  Światowa czołówka zjedzie do norweskiego Drammen (miasto w południowej Norwegii, 41 km na południowy zachód od Oslo, stolica prowincji Buskerud, u ujścia rzeki Drammenselva do fiordu Drammenfjord, blisko 57 tys. mieszkańców). W sobotę (biegi dlugie) i niedzielę (sprinty indywidualne) odbędą się kolejne zawody. Do ostatniej chwili nie będzie jednak wiadomo, czy impreza dojdzie do skutku, bowiem w Drammen panują niskie temperatury (-25 stopni C) oraz wieje wiatr.

  Justyna się asekuruje

  W jednym z wywiadów, liderka PŚ, Justyna Kowalczyk stwierdziła, że dla jej psychiki byłoby lepiej, gdyby zajęła w Drammen odległe miejsca. Wówczas miałaby większy spokój podczas ostatniego etapu przygotowań do MŚ w Norwegii. Polka ma za sobą treningi we włoskiej miejscowości Seiser Alm. W środę, wraz z ekipą, zameldowała się w Monachium skąd (w czwartek, 17 lutego) odleciała do Norwegii.
  Z drugiej jednak strony nasza "Królowa Śniegu" przyznaje, że podczas pobytu we Włoszech przeliczali punkty PŚ. Obecnie liderka klasyfikacji (po 23 zawodach) ma na koncie 1576 pkt. i o 601 pkt. wyprzedza Włoszkę Ariannę Follis. Trzecia jest, największa rywalka Justyny, Norweżka Marit Bjoergen - 922 pkt. Jeżeli po zawodach w Drammen przewaga Polki (nad wiceliderką PŚ) powiększy się o kolejne 15 pkt., to Kowalczyk będzie mogła cieszyć się z trzeciej Kryształowej Kuli. Nalepiej, aby Justyna wygrała oba biegi. Trzymajmy zatem kciuki.

  Program: Sobota (19 lutego) - godz. 12.15 - bieg na 10 km stylem klasycznym kobiet; g. 15 - bieg na 15 km st. klas. mężczyzn; Niedziela (20 lutego) - g. 11.30 - kwalifikacje kobiet i mężczyzn w sprincie, st. dowolny; g. 14.30 - biegi finałowe.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo