Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W 22. kolejce Plus Ligi porażka BKS Visła. Bydgoszczanie pod...

BKS Visła Bydgoszcz - Cuprum Lubin [zdjęcia kibice + mecz]

W 22. kolejce Plus Ligi porażka BKS Visła. Bydgoszczanie pod wodzą nowego trenera Marcina Ogonowskiego przegrali z Cuprum Lubin 2:3. Ta porażka oznacza, że nie ma już żadnych szans na utrzymanie. Spadek z elity stał się faktem.

BKS VISŁA - CUPRUM 2:3
Sety: 29:27, 23:25, 25:20, 20:25, 12:15
BKS VISŁA: Peszko 16, Woch 9, Filip 29, Quiroga 17, Gałązka 10, Masny 1, Szymura (libero), Bonisławski (libero) oraz Gryc, Gil.
CUPRUM: Sacharewicz 17, Gorzkiewicz, Lipiński 16, Morozow 4, Domagała 6, Maruszczyk 15, Gruszczyński (libero), Makoś (libero) oraz Ziobrowski 9, Rodrigues 1, Smoliński 6, Dworanen, Biegun.

Tym meczem jako trener debiutował Marcin Ogonowski, który w piątek zastąpił Przemysława Michalczyka. Po porażce w czwartek w Olsztynie Michalczyk oddał się do dyspozycji zarządu klubu. Podjęto decyzję o rozwiązaniu kontraktu i powierzeniu zespołu dotychczasowemu asystentowi Michalczyka.

Bydgoszczanie, by jeszcze przedłużyć nadzieję na walkę o utrzymanie musieli wygrać. W wypadku porażki ich los zostałby przesądzony.

W pierwszym secie bydgoszczanie prowadzili różnicą 1-2 punktów. Po udanych kontrach Michała Filipa było już 24:22 i wydawało się, że padnie on łupem bydgoskich siatkarzy. Niestety, w kolejnych dwóch akcjach Filip i Jakub Peszko dali się zablokować i doszło do gry na przewagi. W niej dopiero za piątym razem udało się wygrać.

W drugim secie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Tym razem bydgoscy zawodnicy nie byli w końcówce skuteczni. Najpierw zostali skontrowani przez Bartłomieja Lipińskiego, a po chwili po ataku Filipa piłka wylądowała poza boiskiem.

Trzecia partia przez długi czas była podobna do pierwszej. Bydgoszczanie minimalnie prowadzili, ale w połowie podkręcili tempo. Świetnie grał Filip. Po jego atakach i zagrywkach objęli prowadzenie 16:13. A po chwili po kontrze Gonzalo Quirogi wygrywali już 21:17. Tej przewagi już nie wypuścili.

Czwarty set był odwrotnością trzeciego. Tym razem to bydgoscy zawodnicy gonili wynik. W połowie partii pozwolili rywalom odjechać z wynikiem i tych strat już nie odrobili.

Doszło więc do tie breaka. Zaczął się on od wyniku 0:2, potem było 3:6. Miejscowi gonili lubinian, ale to im się nie udało. Spadek więc stał się faktem. Do końca sezonu zasadniczego pozostały trzy mecze. Bydgoszczanie mają 9 punktów straty do przedostatniego Asseco Resovii. Wygrali dwa mecze, a rywale sześć, więc nie ma szans, by ich wyprzedzić nawet przy założeniu, że wygra się trzy spotkania, a rywale trzy przegrają.

Na kolejnych stronach zdjęcia kibiców oraz fotki z meczu>>>

Donald Tusk: Sytuacja jest krytyczna, najbliższe tygodnie mogą być rozstrzygające

Polskie piłkarki ręczne wiedzą z kim zagrają na ME. Na drodze mistrzynie świata

Świątek w wielkim stylu wróciła na mączkę. Pierwszy mecz i... ćwierćfinał turnieju