Bo mleko matki jest najlepsze! Trwa Mlekoteka

  Bo mleko matki jest najlepsze! Trwa Mlekoteka

  Katarzyna Muszyńska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Bo mleko matki jest najlepsze! Trwa Mlekoteka

  ©Freeimages.com

  Spotkania z psychologami, doradcami laktacyjnymi i położnymi - jeszcze do piątku można odwiedzić fordońską Wyspę.
  Bo mleko matki jest najlepsze! Trwa Mlekoteka

  ©Freeimages.com

  Mlekoteka to ogólnopolska akcja, która już po raz trzeci jest organizowana w Bydgoszczy. W bezpłatnych spotkaniach, które promują karmienie piersią, mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani.

  Do tej pory przyszli i obecni rodzice mogli posłuchać historii związanych z doświadczeniami innych mam i Agnieszki Stein, która wydała książkę „Dziecko z bliska”. Uczestnicy dowiedzieli się także jak zbadać wartość odżywczą mleka i gdzie można to zrobić oraz, za sprawą współzałożycielki Banku Mleka Kobiecego w Toruniu, jak zostać jego dawczynią.
  - Mlekoteka rozpoczęła się w niedzielę i potrwa do piątku - wyjaśnia Natalia Kondziela, jedna z jej organizatorek. - W ramach naszej akcji zorganizowałyśmy również dwie sesje zdjęciowe. W drugiej wzięło udział aż 25 mam. Jej efekty będzie można zobaczyć w połowie miesiąca na naszej stronie na Facebooku.

  Podczas jutrzejszego spotkania zostanie poruszony bardzo trudny temat. W Polsce strata nienarodzonego dziecka dotyka rocznie ponad 40 tysięcy par. O tym, jak spróbować poradzić sobie z niewyobrażalnym bólem opowiedzą położne, psycholog i matki, które dotknęła ta tragedia. - Straciłam dziecko 17 grudnia w wyniku przedwczesnego porodu - mówi Kondziela. - Lekarze byli bezradni. Ciężko powiedzieć, czy poradziłam sobie z tą stratą. Cały czas noszę żałobę w sercu, ale dla mnie formą terapii jest mówienie o tym.

  Spotkanie z psychologiem zaplanowano na jutro na godzinę 17. Od 18 będzie można porozmawiać z doradcami laktacyjnymi, którzy zdradzą sposoby na naturalne powstrzymanie laktacji.

  W piątek natomiast od godz. 17 do 19 będzie można posłuchać o wpływie praktyk lekarskich na laktację. Rozmowę poprowadzą położne z Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

  Wszystkie spotkania organizowane są w Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka - Wyspa w Fordonie (ul. Rupniewskiego 9). Wstęp jest wolny i nie trzeba się wcześniej zapisywać.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018

  Wiadomości z Bydgoszczy