Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Borowiak odrobił zaległości i jest wiceliderem

Piotr Pubanz
Drużyna ze Strzelna (na żółto) w krótkim czasie sprawdzi dyspozycję Borowiaka i LKS Kęsowo. Piotr Pubanz
Szczypiorniści Borowiaka Czersk w sobotnim zaległym spotkaniu 10. kolejki III ligi bez większych problemów poradzili sobie z UKS Alfą 99 Strzelno, wygrywając 40:27 (24:12). Zwycięstwo pozwoliło czerszczanom wyprzedzić Jezioraka Iława i zostać wiceliderem ligowej tabeli.

BOROWIAK CZERSK - UKS ALFA 99 STRZELNO 40:27 (24:12)

BOROWIAK: Kamil Klunder, Łukasz Dobrzański – Mateusz Konik (6), Mateusz Łoński (6), Piotr Linda(5), Sebastian Pstrąg (4), Paweł Moczadło (4), Michał Rostankowski (4), Paweł Jakubowski (3), Jan Buszek (3), Błażej Pstrąg (2), Maciej Jakubowski (1), Robert Lenz (1), Szymon Fryca (1), Mateusz Lenz, Kamil Łukasik.

Borowiak od pierwszych minut spotkania grał szybką piłką i co ważne bardzo skutecznie, szybko odskakując rywalowi na kilkubramkowe prowadzenie. Na przerwę schodzili z zapasem 12 goli. W drugiej połowie gra miejscowych nieco siadła, trener Paweł Jakubowski dał pograć zmiennikom i mecz się wyrównał. Ostatecznie czerszczanie zwyciężyli 40:27 i awansowali na pozycję wicelidera. W najbliższy weekend szczypiornistów z Czerska czeka bardzo ważny mecz w Iławie, gdzie dobrze spisujący się u siebie Jeziorak z pewnością będzie chciał odebrać gościom z Czerska drugie miejsce w ligowej tabeli.

U siebie zagra natomiast LKS Kęsowo, które podejmie Alfę Strzelno.

1. Henri Lloyd Brodnica 13 26 488-327
2. Borowiak Czersk 12 20 343-273
3. Jeziorak Iława 12 18 420-334
4. Korona Koronowo 11 13 385-359
5. Damy Radę Inowrocław 11 10 293-308
6. Iskra Bydgoszcz 12 10 355-361
7. LKS Kęsowo 12 5 297-365
8. UKS Alfa 99 Strzelno 13 5 369-454
9. Krajna Nakło 12 1 245-414

Zestaw par 15. kolejki (11 marca): LKS Kęsowo – Alfa 99 Strzelno, Jeziorak Iława – Borowiak Czersk, Iskra Bydgoszcz – Damy Radę Inowrocław, Korona Koronowo – Krajna Nakło.