1 1 połowa

Benfica Lizbona

0

0 1 połowa

• Koniec meczu! Borussia Dortmund sprowadza "Orły" na ziemię dzięki wygranej aż 4:0. Trzy gole strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, a asystę przy trafieniu Christiana Pulisicia zanotował Łukasz Piszczek!

• Pierwszy hattrick Gabończyka w Lidze Mistrzów. W tej edycji ma już 7 goli, więc zrównał się w klasyfikacji z Robertem Lewandowskim.

• Martin Atkinson dolicza trzy minuty do drugiej odsłony.

• Po centrze z rzutu wolnego Pizziego piłkę pewnie chwyta Roman Bürki.

• Matthias Ginter zmienia Sokratisa Papastathopoulosa. Limit zmian wykorzystany już przez Thomasa Tuchela.

• To była ostatnia akcja Pierre'a-Emericka Aubameyanga w tym meczu. Żegnają go owacje i gromkie brawa. A na murawie jest już Andre Schürrle.

• Gabończykowi piłkę na tacy na wprost bramki wyłożył Erik Durm. Futbolówki nie sięgnęli środkowi obrońcy "Orłów", co wykorzystał P-EM! Awans jest do ćwierćfinału jest niemal pewny!

• HATTRICK PIERRE'A-EMERICKA AUBAMEYANGA!!!

• Marc Bartra trafia z kilku metrów w prawy słupek po centrze z rzutu rożnego!

• A w Benfice ostatnia zmiana. Raul Jimenez za Franco Cerviego.

• Shinji Kagawa melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Ousmane Dembele.

• 65 849 widzów w Dortmundzie.

• Za Andreasa Samarisa pojawia się Andrija Zivković.

• Pierre-Emerick Aubameyang kolejny raz na spalonym. Chce strzelić trzeciego gola, ale powinien obserwować jak ustawieni są obrońcy Benfiki.

• GOL CHRISTIANA PULISICIA PO PODANIU ŁUKASZA PISZCZKA

DRUGI GOL PIERRE'A-EMERICKA AUBAMEYANGA

• Mała ciekawostka: Christian Pulisić jest najmłodszym w historii strzelcem gola dla BVB w Lidze Mistrzów (18 lat, 5 miesięcy i 18 dni).

• Gonzalo Castro strzela z woleja daleko od bramki gości.

62. minuta w Barcelonie i gola strzela Edinson Cavani (3:1).

• Żółta kartka dla Łukasza Piszczka za faul na Franco Cervim.

• Rui Vitoria decyduje się na zmianę. Wpuszcza Jonasa za Eduardo Salvio.

• Kapitalne crossowe podanie na lewej stronie pola karnego dostaje Marcel Schmelzer, który od razu zagrywa przed bramkę do Gabończyka. Ten z kilku metrów wpisuje się drugi raz w dzisiejszym meczu do siatki!

• CO SIĘ DZIEJE?! PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG TRAFIA DO SIATKI!!!

• Asystę przy bramce Amerykanina notuje Łukasz Piszczek, który świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Christiana Pulisicia. Ten podcinką kieruje piłkę do siatki nad bezradnym Edersonem!

• CO SIĘ ODWLECZE, TO NIE UCIECZE! CHRISTIAN PULISIĆ!!!

• Ederson "trzyma" wynik! Wyszedł agresywnie do Pierre'a-Emericka Aubameyanga umiejętnie skracając kąt!

• Łukasz Piszczek radzi sobie z Luisao we własnej "szesnastce" przy centrze z rzutu wolnego. Jednak po interwencji polskiego zawodnika będzie korner dla gości. Bez zagrożenia pod bramką Romana Bürkiego.

• Gabończyk strzela z kilku metrów... w głowę bramkarza Benfiki. Nawet gdyby skierował piłkę do siatki, to gol nie zostałby uznany - Pierre-Emerick Aubameyang był na spalonym.

• W 50. minucie FC Barcelona prowadzi już 3:0! Gola z rzutu karnego strzelił Lionel Messi.

• Christian Puliić faulowany na lewej stronie przez Andre Almeidę. Ederson z najwyższym trudem paruje strzał Pierre'a-Emericka Aubameyanga z kilku metrów!

• Żywiołowy doping fanów "Orłów" może dodać skrzydeł ;)

• W odpowiedzi Pizzi wywalczył rzut rożny. Luisao nie sięgnął piłki, ale ta wróciła pod nogi Pizziego. Huknął z okolicy prawego narożnika "szesnastki" BVB w trybuny.

• Po miękkiej wrzutce Gonzalo Castro, Pierre-Emerick Aubameyang niespodziewanie zdecydował się na strzał wywrotką (przewrotka to to nie była ;)). Piłka minęła dalszy (prawy) słupek bramki Edesona w bezpiecznej odległości.

• Obrona BVB wybija piłkę z własnego pola karnego. Ruszył kontrą Ousmane Dembele, który przewracany podaje do Gabończyka. Sędzia wrócił do tej sytuacji, wskazując na rzut wolny.

• Od razu z piłką ruszył Franco Cervi. Jego strzał, po rykoszecie, wychodzi poza linię końcową.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian personalnych.

• Wracamy do Dortmundu, gdzie dobiega końca przerwa w meczu rewanżowego 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym BVB prowadzi z Benfiką Lizbona po golu Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

• Garść statystyk z pierwszej odsłony

• Szybko strzelony gol pozwala w tym przypadku może nie "ustawić" przebieg spotkania, ale wyrównać stratę z pierwszego meczu. O grze w ofensywie "Orłów" niewiele można napisać, bowiem takiej nie było.

Jak będzie wyglądała druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Połowa na najpiękniejszym stadionie na świecie

• +1' Po doliczeniu minuty Martin Atkinson kończy pierwszą połowę. Od 4. minuty prowadzą gospodarze po trafieniu Pierre'a-Emericka Aubameyanga.
      A na Camp Nou FC Barcelona prowadzi 2:0 z PSG. Druga bramka, na pięć minut przed przerwą, była samobójem Layvina Kurzawy
      .

• "Kontry nie będzie" po mocnym uderzeniu Łukasza Piszczka. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Gabończyk pada na murawę przed linią 16. metra po starciu z Victorem Lindelöfem. Dla angielskiego rozjemcy nie było podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• Franco Cervi zahaczony przez Łukasza Piszczka ok. 10 metrów od lewego narożnika pola karnego. Ostro bitą piłkę przez Pizziego wybija polski obrońca.

• Pierre-Emerick Aubameyang w roli prawoskrzydłowego zagrywa ciut nie w tempo w pole karne Benfiki. Piłkę zmierzającą na rzut rożny zdołał złapać Edeson. Po chwili bramkarz rzucił się do futbolówki niczym lew na antylopę. Ta interwencja wzbudziła niemały aplauz na trybunach.

• Kolejne nieprzepisowe zagranie Ousmane'a Dembele. Goście z Rui Vitorią na czele domagają się kartki dla Francuza.

• "Żółtko" na koncie Ousmane'a Dembele za popchnięcie Eliseu.

• Dośrodkowanie Nelsona Semedo nie znajduje adresata w polu karnym żółto-czarnych.

• Strata Benfiki ok. 25. metrów od bramki BVB. Środkiem popędził Ousmane Dembele, który został popchnięty przez Andreasa Samarisa. Żółta kartka na jego koncie, więc w przypadku awansu "Orłów" do ćwierćfinału Ligi Mistrzów nie zagra w kolejnym meczu.

• Kard z celną główką Pierre'a-Emericka Aubameyanga

• Szybko rozegrany rzut wolny z dośrodkowaniem, po którym Roman Bürki broni strzał Luisao.

• Gonzalo Castro upomniany żółtą kartką za faul na Andre Almeidzie. Nie był zagrożony zawieszeniem.

• Kolejna akcja młodego Niemca. Bez trudu poradził sobie z nim doświadczony Eliseu.

• Nelson Semedo wybija piłkę z własnej "szesnastki" po zbyt głębokim dośrodkowaniu Erika Durma z prawej strony. "Orły" leciały z kontrą prawą stroną, ale ta została przerwana tuż za linią oddzielającą środek boiska.

• Uderzenie Franco Cerviego było kaszką z mleczkiem dla Romana Bürkiego. Pewnie chwyta piłkę zmierzającą w jego prawy dolny róg.

• A w drugim meczu FC Barcelona prowadzi z PSG od 5. minuty po golu Luisa Suareza. Do odrobienia zostały "tylko" trzy i jest dogrywka.

• Groźnie zapowiadająca się akcja Benfiki zostaje przerwana gwizdkiem sędziego. Martin Atkinson dopatrzył się faulu Andreasa Samarisa w ofensywie.

• Erikowi Durmowi sporo brakowało po strzale z dystansu. Piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę gości.

• Gospodarze dążą do szybkiego podwyższenia prowadzenia. Nie dość, że podanie do Christiana Pulisicia okazało się za mocne, to po chwili Ousmane Dembele był na spalonym.

• Zdaniem sędziego Erik Durm był na spalonym. Jeżeli tak faktycznie było, to na bardzo minimalnym.

• Strzał Juliana Weigla z dystansu został zblokowany. Piłka wychodzi poza linię końcową. Obrona "Orłów" radzi sobie z dośrodkowaniem Ousmane'a Weigla z prawego narożnika.

• Groźną kontrą żółto-czarnych zakończył niecelnym strzałem Ousmane Dembele.

• W odpowiedzi atak Benfiki. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Romana Bürkiego.

• Piłkarze Thomasa Tuchela idą za ciosem. Ousmane Dembele urwał się lewym skrzydłem i zyskuje rzut rożny. Do ostro bitej piłki wyskakuje Marc Batrra, który uderza głową nad poprzeczką.

• Christian Pulisić przedłuża piłkę głową na dalszy słupek po centrze Ousmane'a Dembele. Gabończyk urwał się spod krycia i uderzeniem głową, mimo ofiarnej interwencji Edersona, kieruje piłkę do siatki!

• ... i GOL PIERRE'A-EMERICKA AUBAMEYANGA!!!

• Po chwili Nelson Semedo wybija piłkę na rzut rożny...

• Prostopadłe podanie na wolne pole do Christiana Pulisicia było bardzo niedokładne. Ederson chwyta piłkę.

• Fantastyczna oprawa kibiców Borussii Dortmund - wycinki z gazet z artykułami o meczu BVB z Benfiką w Lidze Mistrzów przed laty. W barwach portugalskiego zespołu grał m.in. Eusebio.

• Na gwizdek Martina Atkinsona ze środka zaczynają goście!

• Marcel Schmelzer i Raphael Guerreiro po stronie gospodarzy oraz Andreas Samaris i Pizzi muszą uważać na kartki. Obejrzane dzisiaj "żółtko", przy jednoczesnym awansie do ćwierćfinału LM, powoduje przymusową pauzę.

• Obie "jedenastki" są już na murawę! Za moment losowanie stron. Kapitanami są Marcel Schmelzer i Luisao. Wcześniej oczywiście hymn Ligi Mistrzów!

• Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się do Dortmundu!

• W pierwszym spotkaniu "Orły" wygrały po golu Kostasa Mitoroglu. Wynik byłby jednak zupełnie inny, gdyby skuteczniejszy był tego dnia Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk nie wykorzystał m.in. rzutu karnego
      Skrót pierwszego meczu

• Mała ciekawostka z polskim akcentem na pierwszym planie: Łukasz Piszczek rozegra 36. mecz w Lidze Mistrzów. Więcej od niego w barwach BVB mają Stefan Reuter (44), Lars Ricken (43) i rezerwowy bramkarz Roman Weidenfeller (37).

• Signal Iduna Park - kto dołączy do Bayernu i Realu Madryt w kolejnej fazie Ligi Mistrzów?

• Rezerwowi Borussii Dortmund: Roman Weidenfeller - Raphael Guerreiro, Andre Schürrle, Shinji Kagawa, Mikel Merino, Felix Passlack oraz Matthias Ginter.

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Anglik Martin Atkinson. Na liniach będą mu pomagać dwaj Stuarci: Child i Burt. Sędzią technicznym jest za toConstantin Hatzidakis.

• Rezerwowi Benfiki Lizbona: Julio Cesar - Andre Carillo, Andre Horta, Raul Jimenez, Jardel, Jonas, Andrija Zivković.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią:

• Dzisiaj mamy nie tylko Dzień Kobiet (w imieniu swoim i GOL24 składam Paniom życzenia z okazji święta), lecz także kolejne spotkania w Lidze Mistrzów. O 20.45 czekają nas spotkania rewanżowe par FC Barcelona - PSG i Borussia Dortmund - Benfica Lizbona.

Na relację NA ŻYWO z meczu na Signal Iduna Park zaprasza Tomasz Górski! Dobry wieczór i kłaniam się nisko!