Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Boże Narodzenie i Nowy Rok. Na takich kartkach wysyłało się życzenia [zobacz zdjęcia pocztówek sprzed lat]

Hanna Sowińska
Tradycja to wcale niedługa, sięga bowiem drugiej połowy XIX wieku. Właśnie wtedy,  obok  ustrojonych choinek (niemiecki zwyczaj, którego zwolennikiem był Marcin Luter), pasterki, jasełek, kolęd i kolędników pojawiły się właśnie świąteczne kartki.Znawcy tematu zapewniają, że na przełomie XIX i XX wieku, w okresie poprzedzającym Święta i Nowy Rok, pocztówki (autorem tego terminu jest nie kto inny tylko  twórca Trylogii) były najlepiej sprzedającym się towarem. Jeszcze niektórzy, z szacunku dla przodków i historii, do życzeń przesyłanych pocztą elektroniczną dołączają  stare kartki, takie jak te, które Państwu pokazujemy. Pochodzą ze zbiorów Wojciecha Banacha i Józefa Wróblewskiego. Właścicielom tych śliczności dziękujemy za to, że dzielą się swoimi zbiorami, a wszystkim Czytelnikom życzymy Wesołych Świąt.LICZ SIĘ ZE ŚWIĘTAMI - MIKOŁAJ DO WYNAJĘCIA.
Tradycja to wcale niedługa, sięga bowiem drugiej połowy XIX wieku. Właśnie wtedy, obok ustrojonych choinek (niemiecki zwyczaj, którego zwolennikiem był Marcin Luter), pasterki, jasełek, kolęd i kolędników pojawiły się właśnie świąteczne kartki.Znawcy tematu zapewniają, że na przełomie XIX i XX wieku, w okresie poprzedzającym Święta i Nowy Rok, pocztówki (autorem tego terminu jest nie kto inny tylko twórca Trylogii) były najlepiej sprzedającym się towarem. Jeszcze niektórzy, z szacunku dla przodków i historii, do życzeń przesyłanych pocztą elektroniczną dołączają stare kartki, takie jak te, które Państwu pokazujemy. Pochodzą ze zbiorów Wojciecha Banacha i Józefa Wróblewskiego. Właścicielom tych śliczności dziękujemy za to, że dzielą się swoimi zbiorami, a wszystkim Czytelnikom życzymy Wesołych Świąt.LICZ SIĘ ZE ŚWIĘTAMI - MIKOŁAJ DO WYNAJĘCIA. archiwum
Tradycja to wcale niedługa, sięga bowiem drugiej połowy XIX wieku. Właśnie wtedy, obok ustrojonych choinek (niemiecki zwyczaj, którego zwolennikiem był Marcin Luter), pasterki, jasełek, kolęd i kolędników pojawiły się właśnie świąteczne kartki. Znawcy tematu zapewniają, że na przełomie XIX i XX wieku, w okresie poprzedzającym Święta i Nowy Rok, pocztówki (autorem tego terminu jest nie kto inny tylko twórca Trylogii) były najlepiej sprzedającym się towarem. Jeszcze niektórzy, z szacunku dla przodków i historii, do życzeń przesyłanych pocztą elektroniczną dołączają stare kartki, takie jak te, które Państwu pokazujemy. Pochodzą ze zbiorów Wojciecha Banacha i Józefa Wróblewskiego. Właścicielom tych śliczności dziękujemy za to, że dzielą się swoimi zbiorami, a wszystkim Czytelnikom życzymy Wesołych Świąt.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska