Bunkier już nas nie będzie straszył

  Bunkier już nas nie będzie straszył

  Katarzyna Piojda-Kasak

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W przyszłym roku betonowa konstrukcja zamieni się w nowoczesne centrum

  W przyszłym roku betonowa konstrukcja zamieni się w nowoczesne centrum ©Tytus Żmijewski

  Spółka Wena Sport Factory kupiła niedokończony budynek, tzw. bunkier w Fordonie. Zamieni go w centrum handlowe.
  W przyszłym roku betonowa konstrukcja zamieni się w nowoczesne centrum

  W przyszłym roku betonowa konstrukcja zamieni się w nowoczesne centrum ©Tytus Żmijewski

  O sprawie pisaliśmy wielokrotnie. Budowa centrum handlowego, na terenie należącym do gminy, rozpoczęła się w 1996 r. zanim w największej dzielnicy miasta powstały hipermarkety. Handlowcy wpłacili pieniądze myśląc, że niebawem będą sprzedawać w nowoczesnym kompleksie.


  Budowa przerwana


  Centrum miało być oddane do użytku sześć lat temu. Nie zostało, bo budowę trzypoziomowego obiektu przerwano.

  Zabrakło pieniędzy na dokończenie inwestycji. Osoby, które zapłaciły za rezerwację powierzchni (niektóre wydały nawet 30 tysięcy złotych) przed sądem domagały się zwrotu gotówki. - Siedem lat trwały poszukiwania nabywcy, ostatnie dwa inwestora szukało też nasze zrzeszenie - mówi Małgorzata Gęsikowska, prezes Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Bydgoszczy. Chętni na zakup byli m.in. zagraniczni deweloperzy z Ameryki, Portugalii i Niemiec. Z zamiarów wycofywali się, gdy tylko usłyszeli, że współużytkowników wieczystych gruntu jest około 30, a spraw prawno-finansowych nie jest łatwo uporządkować.


  Bydgoski inwestor


  Zakupem zainteresowali się także przedsiębiorcy z Bydgoszczy. - Niedawno podpisaliśmy umowę kupna budynku - informuje Dominika Paszkiewicz, pełnomocnik zarządu spółki Wena Sport Factory przy ul. Toruńskiej. Przedstawiciele centrum rekreacji nie chcą powiedzieć, ile zapłacili za "bunkier".


  O cenie nie chce też mówić Gęsikowska. Chętnie za to opowiada, co znajdzie się w centrum. - Na najniższej kondygnacji będzie market, prawdopodobnie "Piotr i Paweł". Natomiast na najwyższej - "Sport Factory", restauracja, kawiarnia z lodziarnią, cukiernia, sklep meblowy, apteka, punkty usługowe, kącik zabaw dla dzieci.


  Otwarcie we wrześniu


  Wkrótce ekipy budowlane i remontowe wkroczą do budynku (do tej pory budowa pochłonęła około 3 miliony złotych). Prace mają zakończyć się we wrześniu przyszłego roku. Wtedy też zostanie otwarte centrum.


  Wymyśl nazwę


  Nowi właściciele, wspólnie ze zrzeszeniem kupców i "Pomorską", ogłaszają konkurs na nazwę budynku. Propozycje można wysyłać SMS-em (na nr 7168, koszt - 1,22 zł z VAT) wpisując w treści: pomorska.propozycja nazwa swoje imię i nazwisko. Na SMS-y czekamy do końca stycznia. Autorzy najciekawszych pomysłów dostaną talony do wykorzystania w nowym kompleksie.


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018

  Wiadomości z Bydgoszczy