MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Burze w Polsce 28.05.2024. Sprawdź najnowsze informacje

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce Dariusz Bloch
Gdzie jest burza w Polsce? Sprawdź nasz artykuł, w którym znajdziesz aktualne informacje prosto z Facebooka. Śledzimy popularne profile na Facebooku, które zajmują się tematyką burzową. Dzięki temu możesz dowiedzieć się, gdzie aktualnie może grzmieć w naszym kraju. Sprawdź pogodę burzową w Polsce.

Gdzie jest burza w Polsce? Warto to wiedzieć, ponieważ to zjawisko atmosferyczne jest gwałtowne i może wyrządzić wiele szkód. Sprawdzaj z nami najnowsze informacje z Facebooka, które dotyczą burzowej pogody w Polsce. Możesz w ten sposób dowiedzieć się, czy takiej pogody można spodziewać się w twojej okolicy.

Aktualna pogoda burzowa w Polsce - 28.05.2024

Wtorek będzie kontynuował względnie stabilną aurę. Istnieje jednak szansa na pojawienie się komórek konwekcyjno-burzowych w obrębie całego województwa. Szansa na to nie jest jednak duża dlatego też dzisiejsza prognoza wyjdzie bez grafiki burzowej. Temperatura 26/20 stopni Wiatr z wschodu w porywach do ok. 40 km/h Ciśnienie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie spadać Noc zapowiada się spokojnie Temperatura 13/9 stopni Wiatr z kierunków zmiennych w porywach do ok. 10 km/h Ciśnienie o północy wyniesie 1015 hPa i będzie lekko spadać Miłego dnia 🙋


PROGNOZA KONWEKCYJNA ++28.05.2024r.++ ⚠️⚠️Post ma charakter informacyjny. Udostępnij go, aby poinformować jak najwięcej osób⚠️⚠️ 🔴🔴MOŻLIWA JEST AKTUALIZACJA PROGNOZY, KTÓRA DODA KOLOR CZERWONY! 🔴🔴 Ważne od 08:00 dnia 28.05.2024r. do 08:00 dnia 29.05.2024r. Przed nami kolejny bardzo dynamiczny dzień. Prognozuje się dalszą wędrówkę frontu atmosferycznego, który powoli będzie wędrował z zachodu na wschód. Zacznie wypierać cieplejszą masę powietrza i zastępować je nieco chłodniejszą masą powietrza. Przed frontem termometry pokażą lokalnie nawet 27-29*C. Na ten moment sytuacja jest jeszcze mocno niepewna, dlatego nie zdecydowaliśmy się na wydanie wyższego, czerwonego koloru. Jutro wraz z ustabilizowaniem się prognoz możliwa będzie aktualizacja prognozy. 🟠🟠KOLOR POMARAŃCZOWY (UMIARKOWANA/DUŻA INTENSYWNOŚĆ BURZ)🟠🟠 W tym pasie burze będą najsilniejsze i będzie ich najwięcej. Prognozuje się wystąpienie izolowanych komórek burzowych, które zbiegiem godzin będą mogły łączyć się w nieco większe struktury konwekcyjne. Możliwe jest powstanie zjawiska training storms, przez co ponownie może dojść do lokalnych podtopień i zalań. Ponadto burzom towarzyszyć mogą również opady dużego gradu o średnicy lokalnie do 3-4cm. Niektóre, lepiej zorganizowane burze będą w stanie przynosić zjawiska downburst, podczas których porywy wiatru mogą zbliżyć się do 80-90km/h. Istnieje również niewielkie ryzyko wystąpienia słabej trąby powietrznej, niezwiązanej z mezocyklonem (trąba lądowa). 🟡🟡KOLOR ŻÓŁTY (MAŁA/UMIARKOWANA INTENSYWNOŚĆ BURZ)🟡🟡 W tym pasie szanse na burze będą bardzo niskie, jednak ze względu na lokalne nagromadzenie wilgoci może dojść do powstania lokalnych opadów konwekcyjnych, a także pojedynczych wyładowań. Na zachodzie zaznaczać się będzie front atmosferyczny. Od rana występować tu będą opady deszczu, które w znacznym stopniu utrudnią burzom ich występowanie. ⛈⛈Legenda do mapki:⛈⛈ 🟡KOLOR ŻÓŁTY (MAŁA/UMIARKOWANA INTENSYWNOŚĆ BURZ) 🟠KOLOR POMARAŃCZOWY (UMIARKOWANA/DUŻA INTENSYWNOŚĆ BURZ) 🔴KOLOR CZERWONY (DUŻA/BARDZO DUŻA INTENSYWNOŚĆ BURZ) 🟣KOLOR FIOLETOWY (BARDZO DUŻA/EKSTREMALNA INTENSYWNOŚĆ BURZ) ⚫️KOLOR CZARNY (EKSTREMALNA INTENSYWNOŚĆ BURZ) BURZA TO ZJAWISKO LOKALNE! MIMO DOGODNYCH WARUNKÓW NIE MUSI PRZEJŚĆ PRZEZ TWOJĄ LOKALIZACJĘ! PRZYPOMINAMY JEDNOCZEŚNIE, ŻE KAŻDA NAWET NAJSŁABSZA BURZA NIESIE ZA SOBĄ ZAGROŻENIE JAKIM SĄ WYŁADOWANIA. JUTRO MOŻLIWA JEST AKTUALIZACJA PROGNOZY KOWNEKCYJNEJ, KTÓRA DODA KOLOR CZERWONY!


Burzowy wtorek przed nami. Sprawdźcie gdzie zagrzmi!


We wtorek przez nasz kraj przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny związany z układem niskiego ciśnienia z południowej Skandynawii. Najgroźniejszych i najbardziej licznych burz trzeba się spodziewać w pasie od Dolnego Śląska, przez Wielkopolskę i Kujawy, aż po Pomorze. Na pozostałym obszarze ryzyko wystąpienia burz będą mniejsze, choć również będą występować. Podczas najbardziej gwałtownych burz musimy się liczyć z: - 🌧nawalnymi opadami deszczu, których suma może przekraczać 30-35mm, - 💨porywów wiatru przekraczających punktowo 70-80kmh, - 🫧opadów gradu o średnicy do 2-3cm. Największe zatężenie burz spodziewane jest na godziny popołudniowe. Burze będą wędrować w kierunku północnym, a cała strefa burz stopniową będzie przesuwała się na wschód. Więcej szczegółów znajdzie na naszej stronie: https://lowcyburz.pl/2024/05/27/prognoza-konwekcyjna-dla-polski-na-dzien-28-05-2024-i-noc-28-29-05-2024/


Prognoza pogody na wtorek dla powiatu myszkowskiego oraz okolic **. We wtorek prognozujemy zachmurzenie zróżnicowane od małego w godzinach porannych po umiarkowane i duże w godzinach popołudniowych i wieczornych, kiedy to spodziewamy się lokalnych opadów, a także nie można wykluczyć lokalnych burz. W najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 27 do 28 stopni. Wiatr zmienny. Wieczorem prognozujemy lokalne opady deszczu, które z biegiem godzin nocnych powinny zanikać. temperatura min spadnie do 14 stopni. Wiatr słaby. Wydal SB


𝗞𝗼𝗹𝗲𝗷𝗻𝗲, 𝗹𝗼𝗸𝗮𝗹𝗻𝗶𝗲 𝘀𝗶𝗹𝗻𝗲 𝗯𝘂𝗿𝘇𝗲 𝗶 𝗶𝗻𝘁𝗲𝗻𝘀𝘆𝘄𝗻𝗲 𝗼𝗽𝗮𝗱𝘆 𝗱𝗲𝘀𝘇𝗰𝘇𝘂! 🗺️⚡We wtorek czeka nas kontynuacja burzowej aury. Cały czas napływa do Polski zasobna w wilgoć i niestabilna masa powietrza. Podobnie jak miało to miejsce w dniach poprzednich, po południu rozwiną się punktowo groźne burze. Mogą się pojawić superkomórki burzowe, opady gradu (lokalnie większego) silny oraz silny i bardzo silny wiatr. Istnieje także ryzyko rozwoju trąby powietrznej. 🌪 🟠Największym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu powodujące zalania i podtopienia, oraz wiatr i grad. W przypadku przechodzenia układu training storms (kilka burz nad jedną lokalizacją) sumy opadowe mogą być znaczne. ⚠UWAGA! Niniejsza prognoza ma charakter ostrzeżenia. Prosimy o jej udostępnienie. Niech jak najwięcej osób ma szansę dowiedzieć się o potencjalnym zagrożeniu!


Informujemy o wprowadzeniu poprawki do aplikacji iOS (iPhone) - wyładowania nie powinny już znikać podczas przybliżania mapy. Zmiana wymaga jedynie restartu aplikacji. Dodatkowo poprawione zostało znikanie podkładu mapy (miast) w wersji Satelitarnej we wszystkich aplikacjach oraz na stronie.


Prognoza pogody na noc 27/28.05.2024 i dzień 28.05.2024 Noc z poniedziałku na wtorek bezchmurna i prawie bezwietrzna, to spowoduje że temperatura dość mocno spadnie względem dnia. Nad ranem przeważnie zobaczymy +8/+11 stopni, choć lokalnie może być jeszcze zimniej. We wtorek od rana słonecznie i szybki wzrost temperatury. Powróci wiatr o umiarkowanej sile, z południa. Temperatura osiągnie +28/+30 stopni. W drugiej części dnia zacznie się chmurzyć i bardzo punktowo mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Dopiero pod wieczór do zachodniej części województwa wkroczy nieco większa strefa burz i opadów.


Większość burz już osłabło dlatego my publikujemy pierwszą porcję Waszych zdjęć. Przypominamy jednak, że burze na obszarze kraju mogą występować także w nocy, choć nie powinny być one tak aktywne i silne jak te w czasie dnia. Dziękujemy za podesłane zdjęcia i relacje! ⛈⛈ Zdjęcia możecie w dalszym ciągu podsyłać nam przez messengera lub w komentarzach. Pojawią się one w drugiej porcji fotek z dzisiejszego burzowego dnia PS. Jesteśmy w trakcie analizy warunków burzowych na jutro. Możemy powiedzieć, że ponownie może być ciekawie, tym razem bardziej w głębi kraju 😉


Burze występują obecnie w północnej Polsce. Towarzyszą im cały czas punktowo silne opady deszczu, możliwy jest opad gradu. ⚡🫧 W kolejnych godzinach aktywność i ilość burz powinna spadać. Poniżej prezentujemy kilka z nadesłanych przez Was zdjęć! Serdecznie dziękujemy. Tylko spójrzcie na okazałą chmurę szelfową ! 😮 Czekamy na Wasze kolejne zdobycze! :)


ZOBACZ KONIECZNIE

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Burze w Polsce 28.05.2024. Sprawdź najnowsze informacje - Portal i.pl

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska