Bydgoska Szkoła Wyższa. INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2016/2017

ReklamaGP
Udostępnij:
W dniu 1 października od pieśni „Gaudeamus igitur” Bydgoska Szkoła Wyższa po raz XIII zainaugurowała rok akademicki. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością znakomici goście ze świata nauki, polityki oraz gospodarki.

Łacińską sentencją: Quod bonum, felix, faustum, fortunatumque sit! – oznaczającą życzenia dobrego i szczęśliwego roku akademickiego oraz trzykrotnym uderzeniem berła, Jego Magnificencja Rektor BSW prof. nadzw. dr Włodzimierz Majewski otworzył nowy rok akademicki 2016/2017. W swoim wystąpieniu do wspólnoty akademickiej i licznie przybyłych na uroczystość gości, przypomniał o sukcesach uczelni w minionym roku. Podkreślił, że uczelnia rozwija się bardzo dynamicznie nie tylko w aspekcie naukowo - dydaktycznym, ale także w zakresie działania na rzecz umacniania współdziałania środowisk akademickich w Bydgoszczy, co związane jest z przystąpieniem BSW, jako współorganizatora, do Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Wskazał również, że uczelnia wychodząc naprzeciw potrzebom pracodawców i przedsiębiorców, kształci studentów przy zastosowaniu najnowszych technologii, czego efektem jest porozumienie o współpracy z firmą Microsoft, dzięki czemu nowo przyjęci studenci oraz pracownicy naukowi otrzymają od uczelni pakiet Office 365.

Wykład inauguracyjny „Nowe trendy w logistyce” wygłosił prof. dr hab. Marek Grzybowski.

Bydgoska Szkoła Wyższa kształci na 10 kierunkach studiów I stopnia – inżynierskich i licencjackich oraz 7 kierunkach studiów magisterskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Pomorska