Bydgoszczanie biegali "Po Skarpie"

(as)
W Toruniu odbył się 10. bieg "Po Skarpie" na dystansie 10 km (przełajowy). Po raz trzeci z rzędu wygrał bydgoszczanin Grzegorz Maczyński.

42-letni zawodnik TKKF "Kolejarz" najwidoczniej przeżywa drugą młodość. Triumfował w czasie 36.24. Na 8. miejscu sklasyfikowano Pawła Łuczaka - 41.09, na 20. Andrzeja Bratka - 44.20, a na 45. Janusza Lenca (wszyscy TKKF "Kolejarz") - 49.34. Wśród pań kolejarski klub reprezentowały Ewa Basendowska, która była piąta - 54.55 i Halina Giolda, meldująca się na mecie na szóstym miejscu - 56.02.
Na starcie biegu zaliczanego do klasyfikacji Grand Prix marszałka województwa stanęło 83 biegaczy. Warto dodać, że TKKF "Kolejarz" wygrał go drużynowo.

W ramach 5. Leśnego Maratonu Wejherowskiego odbył się półmaraton (niespełna 21 km), w którym Stanisław Czaja z TKKF "Kolejarz" zajął dziewiąte miejsce z czasem 1:35.36.