Cenna wygrana Fuksa Wielowicz w Cekcynie

Piotr Pubanz
Piłkarze z Wielowicza (w pasy) ciągle liczą się w walce o A-klasę
Piłkarze z Wielowicza (w pasy) ciągle liczą się w walce o A-klasę Piotr Pubanz
Najciekawszym spotkaniem B-klasy (grupa 1) był mecz w Cekcynie, gdzie miejscowy Cis podejmował Fuksa Wielowicz.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy po trafieniach Czerwińskiego i Hoffmanna objęli prowadzenie 2:0. Goście nie zamierzali jednak się poddawać i jeszcze tuż przed przerwą kontaktową bramkę strzelił Klesiński, a kilka minut po wznowieniu gry, ten sam piłkarz doprowadził do remisu. Od tego momentu trwała swoista wymiana ciosów, którą miejscowi przegrali, głównie przez brak skuteczności. W 78. min. wynik meczu ustalił Nawrocki i trzy punkty pojechały do Wielowicza, który samotnie goni już lidera z Dąbrowy Chełmińskiej. Ten aż 6:1 zwyciężył w Kęsowie LKS i udowodnił, że pozostaje głównym faworytem do awansu. Niespodziankę zanotowano natomiast w Sypniewie, gdzie miejscowa Gwiazda uległa Taxusowi Komierowo. W grupie 2. Victoria Śliwice uległa 1:2 Tęczy Wiąg i zanotowała spadek w tabeli na czwarte miejsce.

Wyniki:
Grupa 1 – 15. kolejka Taxus - Gwiazda 2:1 (Łodziński 2-Guzy), Cis – Fuks 2:3 (Czerwiński, Hoffmann-Klesiński 2, Nawrocki), Kęsowo – Dąbrowa 1:6 (Blejder), Victoria – Grom 5:1 (Przybylski), Sokół – Skarpa 1:3, Łokietek – Kamionka 0:0.

13. Sokół Nowy Dwór 13 8 20-35

Grupa 2 - 12. kolejka Tęcza – Victoria 2:1, Czarni – Grom 1:5, Struga – Ułani 4:1, Sparta - Zryw 2:2, Wisła F. - Wisła G. 4:0.

1. Grom Osie 11 30 37-12
2. Tęcza Wiąg 11 22 39-20
3. Wisła Fordon 11 21 24-20
4. Victoria Śliwice 11 21 25-13
5. Sparta Przysiersk 11 20 26-12
6. Czarni Lniano 11 15 22-25
7. Wisła Gruczno 11 15 16-17
8. Zryw Wielki Lubień 11 13 17-19