Cenne zwycięstwo Noteci Inowrocław w Gdańsku

(dm)

Gazeta Pomorska

Adrianna Szulc zdobyła w Gdańsku komplet punktów. Przegrała tylko jednego seta

Adrianna Szulc zdobyła w Gdańsku komplet punktów. Przegrała tylko jednego seta ©Dominik Fjałkowski

Inowrocławianki źle rozpoczęły wyjazdowy mecz z gdańszczankami, ale po raz dwunasty cieszyły się z wygranej w grupie północnej pierwszej ligi. Baraże o ekstraklasę są już na wyciągnięcie ręki.

Kujawianki pojechały do Trójmiasta bez Agaty Kaszuby, którą zastąpiła Katarzyna Palacz. Podopieczne Aliny Bogdaniuk najbardziej obawiały się Joanna Kiedrowska, która w pierwszym spotkaniu w Inowrocławiu zdobyła dwa punkty.

Po pierwszych czterech pojedynkach singlowych był remis (2:2). Katarzyna Gieryń po raz drugi w tym sezonie uległa Kiedrowskiej. Natomiast Aneta Olendzka wysoko przegrała z Martą Krajewską. Na szczęście na wysokości zadania stanęły Adrianna Szulc i Kasia Palacz. Po grach podwójnych nadal był remis (3:3). Niespodziewanej porażki doznał bowiem duet Gieryń/Palacz.

Druga seria potyczek singlowych zakończyła się pełnym sukcesem tenisistek stołowych Noteci. Olendzka odniosła efektowną wygraną nad Ki-drowską, a Palacz po dramatycznym boju była lepsza od Aleksandry Falarz (5:3).Zwycięstwo zapewniła Gieryń, która pokonała Krajewską (6:3). Ponadto Szulc była skuteczniejsza od mało doświadczonej Mai Nurskiej (7:3).

Inowrocławianki utrzymały pierwszą lokatę. Nadal mają dwa punkty przewagi nad Chrobrym Międzyzdroje. Do zapewnienia sobie gry w barażach o ekstraklasę (wystąpią w nich po dwa najlepsze zespoły z grup - północnej i południowej) potrzebują już tylko dwóch oczek.

Pingpongistki Noteci Inowrocław już w sobotę czeka potyczka z zawodniczkami z Lidzbarka War-mińskiego (godz. 16). W barwach rezerw LUKS Warmii występują m.in. Małgorzata Stramowska, Zuzanna Chrulska czy Ada Górska.

Pozostałe spotkania : LUKS WARMIA II Lidzbark Warmiński - Jedynka Łódź 7:3, Chrobry Międzyzdroje - Agro-Sieć LUKS Chełmno 10:0, Agro-Sieć LUKS - Jedynka 7:3, GLKS II Nadarzyn - Eurostyl MRKS Gdańsk 2:8, GKS Gorzovia Gorzów Wielkopolski - ULKS Moszczenica 6:4.

GKTS Gdańsk - Noteć Inowrocław 3:7
    GKTS: Joanna Krajewska 1,5, Marta Krajewska 1, Aleksandra Falarz 0,5, Oliwia Weber 0, Maja Nurska 0.NOTEĆ: Adrianna Szulc 2,5, Katarzyna Palacz 2, Aneta Olendzka 1,5, Katarzyna Gieryń 1.
    MECZE: Kiedrowska - Gieryń 3:0, Falarz - Szulc 1:3; Krajewska - Olendzka 3:0, Weber - Palacz 0:3, Falarz/Krajewska - Gieryń/Palacz 3:1, Nurska/Weber - Olendzka/Szulc 0:3, Kiedrowska - Olendzka 0:3, Falarz - Palacz 2:3, Krajewska - Gieryń 1:3, Nurska - Szulc 0:3.