Cieszyńskie kanapki - kulinarny symbol Cieszyna

Artykuł sponsorowany SPOŁEM POWSZECHNA SPÓŁDZIELNIA SPOŻYWCÓW KONSUM ROBOTNICZY

Jedyne, prawdziwe, oryginalne …

Historia cieszyńskich kanapek sięga prawdopodobnie lat 40-tych XX wieku. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Konsum Robotniczy” w Cieszynie początkowo produkowała je dla własnych placówek gastronomicznych (bufety, bary, restauracje, małe punkty gastronomiczne).

Cieszyńskie kanapki - kulinarny symbol Cieszyna

Oferowano kanapki z szynką, śledziem, sałatką jarzynową, tatarem, żółtym serem oraz pastami: twarogową i śledziową. Trzy ostatnie nie cieszyły się powodzeniem, więc wycofano je z produkcji. Z czasem zrezygnowano też z wersji z tatarem. Dopiero pod koniec lat siedemdziesiątych kanapki pojawiły się w sklepach. Najchętniej są kupowane te ze śledziem.

Cieszyńskie kanapki - kulinarny symbol Cieszyna

Podobno sekret niepowtarzalnego smaku tkwi w majonezie, ale nie bez znaczenia są również proporcje pozostałych składników. Załoga garmażerii przygotowuje codziennie kilka tysięcy kanapek ze śledziem, szynką, sałatką jarzynową oraz z sałatką śledziową. Powodzeniem cieszą się również nowości w ofercie czyli kanapki z pastą jajeczną i pastą z makreli oraz kanapka z tuńczykiem.

Wielu klientów nie wyobraża sobie tygodnia, a nawet dnia bez ulubionej kanapki, a turyści chcą skosztować tylko jednego – kanapki ze śledziem. Cieszyńskie kanapki stały się symbolem kulinarnym Cieszyna.

TU KUPISZ:

„Delikatesy”, Cieszyn, ul. Limanowskiego 1

„Garmażerek”, Cieszyn, ul. Bielska 49

„Trojak”, ul. Cieszyn, Regera 3

„Kanapka”, Cieszyn, ul. Głęboka 1

„Bolko”, Cieszyn, ul. Szymanowskiego 4

„Karolinka”, Cieszyn, ul. Krzywa 1

„Jaworowy”, Cieszyn, ul. Tomanka 1c

"Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców "Konsum Robotniczy" w Cieszynie

Materiał oryginalny: Cieszyńskie kanapki - kulinarny symbol Cieszyna - Dziennik Zachodni

Dodaj ogłoszenie