3/15 Zamknij

W ten weekend (8 i 9 maja) po raz pierwszy jest okazja zwiedzić w Bydgoszczy Muzeum Telefonów Komórkowych w siedzibie przy ul. Pomorskiej 15 (w podwórzu).

Dariusz Bloch

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

W ten weekend (8 i 9 maja) po raz pierwszy jest okazja zwiedzić w Bydgoszczy Muzeum Telefonów Komórkowych w siedzibie przy ul. Pomorskiej 15 (w podwórzu). Grupy zwiedzających są zapraszane co 1,5 godziny (10.00 -17.30), rezerwacja na: muzeumkomorek.pl lub Facebooku. Bilet wejścia: 15/20 zł.

Otwarcie siedziby Muzeum Telefonów Komórkowych w Bydgoszczy miało odbyć się wiosną 2020 r., ale plany te pokrzyżowała pandemia. Dzięki poluzowaniu obostrzeń, muzeum wreszcie otwiera drzwi!

Zwiedzający najpierw zostaną oprowadzeni po muzeum. Przewodnik - prezentując m.in. gabloty z chronologicznie ustawionymi słuchawkami telefonów komórkowych różnych marek, salonik IDEA Centertel z Gdyni z lat 90. (z oryginalnym umeblowaniem!), dawne gadżety operatorów sieci czy budki telefoniczne - opowie o historii komunikowania się na świecie i w Polsce, zdradzając niejedną ciekawostkę.

Po około godzinnym oprowadzaniu, każdy będzie mieć kwadrans, np. by zagrać w „węża” na Nokii czy labirynt w Siemensie albo „zadzwonić” z budki telefonicznej - takiej na żetony albo kartę magnetyczną.

Rezerwacja godziny wizyty w Muzeum Telefonów Komórkowych TUTAJ
Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy