Część mieszkańców osiedla sprzeciwia się budowie nowego...

  Część mieszkańców osiedla sprzeciwia się budowie nowego centrum handlowego Zielone Arkady

  Piotr Wisniewski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Galeria będzie nosiła nazwę Zielone Arkady.

  Galeria będzie nosiła nazwę Zielone Arkady. ©nadesłane/ECE

  Część mieszkańców osiedla sprzeciwia się budowie nowego centrum handlowego przy rondzie Kujawskim. Obawiają się, że budowa utrudni ruch i zabierze im tereny rekreacyjne.
  Galeria będzie nosiła nazwę Zielone Arkady.

  Galeria będzie nosiła nazwę Zielone Arkady. ©nadesłane/ECE

  Budowa na terenie dawnych zakładów Ortisu ma rozpocząć się już wiosną bieżącego roku. Powstaną tam "Zielone Arkady" - centrum handlowe. Na 45 tys. m kw. powierzchni usługowych mieścić się będzie 180 sklepów i punktów usługowych. Jednak nie wszyscy mieszkańcy cieszą się z tej inwestycji.

  - Najważniejsza wydaje się kwestia wydzierżawienia gruntów przy ul. Karpackiej i Kujawskiej pod zaplecze budowy - wyjaśnia Marcin Brachowski, przewodniczący Rady Osiedla Wzgórze Wolności.

  Czytaj: Zielone Arkady zamiast Galerii Kujawskiej w Bydgoszczy

  - Obecnie są to tereny zielone, których jest już bardzo mało na naszym osiedlu. Ich strata byłaby odczuwalna dla wielu mieszkańców - dodaje.
  Urzędnicy ratusza wyjaśniają jednak, że kwestia dzierżawy tych terenów wykonawcy budowy nie jest przesądzona i nie zapadła jeszcze żadna decyzja w tej sprawie. Umowa miała bowiem obowiązywać od 1 stycznia, ale nie została zawarta. Wykonawca wstrzymał swoją decyzją w tej sprawie.

  Przedstawiciele rady osiedla obawiają się ponadto, że realizacja tak dużej inwestycji utrudni ruch i zwiększy korki. Ich zdaniem ratusz powinien lepiej konsultować swoje plany.
  - Pewne decyzje zapadają ponad nami - mówi Brachowski.
  - Konsekwentnie zmniejsza się znaczenie rad osiedli. Konsultacji z roku na rok jest coraz mniej - dodaje.

  Marta Stachowiak, rzeczniczka urzędu miasta wyjaśnia, że w trakcie wyłożenia do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru nie wpłynęły żadne uwagi w ustawowo określonym terminie.

  - Wobec powyższego Rada Miasta Bydgoszczy nie była zobligowana do podjęcia rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia nieuwzględnionych uwag do projektu planu - tłumaczy.

  Co Państwo sądzą o tej inwestycji? Czekamy na wasze opinie.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (22)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (22) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy