Zamknij

Gazeta Pomorska

Czysta Puszcza Bydgoska [zdjęcia ze sprzątania]

W sobotę 15 czerwca 2019 roku odbyła się 7. edycja akcji Czysta Puszcza Bydgoska. Uczestnicy spotkali się przy ulicy Dąbrowa w Bydgoszczy, skąd wyruszyli

Nadesłane: Alicja Leszczyńska

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/15] Następne

W sobotę 15 czerwca 2019 roku odbyła się 7. edycja akcji Czysta Puszcza Bydgoska. Uczestnicy spotkali się przy ulicy Dąbrowa w Bydgoszczy, skąd wyruszyli w cztery trasy, aby wspólnie posprzątać las. W tym roku w akcji wzięło udział ponad 200 osób, najmłodszy uczestnik miał niecałe 2 lata, najstarszy ponad 80.

Zebrano łącznie ponad 400 worków śmieci, do których trafiły m.in. puszki i butelki po napojach. - Poza tym zebraliśmy też dużo pozostałości po remontach, na przykład stare meble. Znaleźliśmy też sporo opon. W porównaniu z poprzednim rokiem mniej było śmieci komunalnych, a więcej wielkogabarytowych - mówi Marcin Rybacki, pomysłodawca akcji Czysta Puszcza Bydgoska.

Przypomnijmy, celem akcji Czysta Puszcza Bydgoska jest podniesienie świadomości ekologicznej i wyrobienie w nas nawyku dbania o środowisko naturalne. - Chcemy zainspirować, własnym przykładem, kolejne pokolenia do pielęgnowania otaczającej nas przyrody - dodaje Marcin Rybacki.

Na zakończenie sprzątania Puszczy Bydgoskiej, na polanie przy leśniczówce Balice odbył się piknik rodzinny. Uczestnicy akcji zjedli smaczny posiłek i skorzystali z licznych atrakcji - były zabawy sportowe dla dzieci oraz konkursy dla maluchów i dorosłych.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy