Deblowy turniej w żnińskiej "dwójce"

Szymon Cieślak
Uczestnicy deblowego turnieju tenisa stołowego.
Uczestnicy deblowego turnieju tenisa stołowego. Szymon Cieślak
To były nietypowe rozgrywki tenisa stołowego, ponieważ zawodników w pary dobrano na podstawie... losowania.

Na turniej stawili się przede wszystkim entuzjaści tenisa stołowego - dyscypliny, która dzięki comiesięcznym rozgrywkom odradza się po latach w Żninie.

Organizatorami deblowego turnieju byli: Miejski Ośrodek Sportu, Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Uczniowski Klub Sportowy "Ekonom" w Żninie.

Zgłosiło się dwunastu zawodników. Dzięki losowaniu poznali kto z kim będzie grał w parze.
Gra toczyła się systemem każdy z każdym do trzech wygranych setów.
Zwycięstwa 3:0 i 3:1 były nagradzane 3 punktami do klasyfikacji, a wyniki 3:2, dwa punkty otrzymywali zwycięzcy. Jeden punkt otrzymywali pokonani.

Pierwsze miejsce z sumą 15 punktów (sety 15:2) zajęli Henryk Wawrzyniak z Bożejewiczek oraz Grzegorz Budny ze Żnina. Na drugim miejscu turniej zakończyli: Tadeusz Wypijewski z Rogowa i Mariusz Szyszkowicz z Gniezna. Zdobyli oni 12 punktów (sety: 13:3). Trzecie miejsce zajęli: Cezary Turostowski z Bożejewiczek i Mariusz Kolasiński ze Żnina, którzy zdobyli 9 punktów (sety: 10:8).

Tuż poza podium znaleźli się: Zenon Żychliński i Kamil Budny ze Żnina. Panowie zdobyli 5 punktów (7:12).
Piąte miejsce należy do Stanisława Mikołajczaka i Szymona Budnego (oboje ze Żnina) - zdobyli 4 punkty (5:12). Ostatnie miejsce należy do Mirosława Najzera i Krzysztofa Byczyńskiego. Turniej zakończyli bez punktów (sety 1:15).

Nie był to ostatni deblowy turniej tenisa stołowego. Organizatorzy zapowiadają kolejne tego typu przedsięwzięcia sportowe.