Delecta szuka nowego przyjmującego. Na celowniku Zbigniew...

  Delecta szuka nowego przyjmującego. Na celowniku Zbigniew Bartman i...

  Dariusz Knopik,dariusz.knopik@pomorska.pl, tel 52 326 31 94

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zbigniew Bartman, reprezentant Polski, jest jednym z kandydatów do gry w Delekcie.

  Zbigniew Bartman, reprezentant Polski, jest jednym z kandydatów do gry w Delekcie. ©Fot. Jarosław Pruss

  Michal Masny będzie nowym rozgrywającym bydgoskiej Delecty. Wśród kandydatów na następcę Piotra Gruszki są reprezentanci Finlandii, Bułgarii, Niemiec i Serbii oraz Zbigniew Bartman.
  Zbigniew Bartman, reprezentant Polski, jest jednym z kandydatów do gry w Delekcie.

  Zbigniew Bartman, reprezentant Polski, jest jednym z kandydatów do gry w Delekcie. ©Fot. Jarosław Pruss

  Media Regionalne sp. z o. o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie artykułów i materiałów zamieszczonych na stronie www.pomorska.pl jest zabronione bez zachowania warunków korzystania z treści. SZCZEGÓŁY  Szefom klubu udało się domknąć sprawę pozyskania rozgrywającego (po odejściu Woickiego do Skry Bełchatów).
  Masny będzie już trzecim Słowakiem w Delekcie Bydgoszcz, po Martinie Sopko i Michale Cervenie. Przypomnijmy, że wcześniej grał w Płomieniu Sosnowiec, a ostatnio w ZAKS-ie Kędzierzyn-Koźle. Był już przymierzany przed dwoma laty, ale wtedy wybrał ofertę z ZAKS-y.

  Z Włoch do Bydgoszczy?

  Gorszą informacją jest odejście Gruszki. - Zgodnie z kontraktem Piotr miał trzy tygodnie od ostatniego meczu, by zadeklarować się czy chce dalej grać u nas - wyjaśnia prezes Piotr Sieńko. - Przez swojego menedżera poinformował mnie, że odchodzi. Nie wiem gdzie będzie grał, bo o tym nie rozmawialiśmy - dodaje szef klubu.

  Po tej deklaracji od razu rozpoczęto kompletowanie listy zawodników, którzy mogliby zagrać w bydgoskiej drużynie.
  - Nazwisk jest dużo, dlatego we wtorek wspólnie z wiceprezesem Jerzym Winiarskim i trenerem Waldemarem Wspaniałym spotkamy się i będziemy rozpatrywać oferty - tłumaczy prezes Sieńko.

  W grupie zawodników, którymi interesuje się Delecta jest Zbigniew Bartman, reprezentant Polski, który ostatnio grał we włoskim klubie Prisma Taranto. - To właściwie jedyny z polskich graczy, który dostępny jest na rynku - uważa prezes Delecty.

  W klubie rozważana jest też opcja zagraniczna, ale wtedy pojawia się problem z liczbą cudzoziemców. W meczu może ich występować trzech. Na razie jest zakontraktowanych jest wspomnianych trzech Słowaków, a dojście kolejnego zawodnika zza granicy powodowałoby to, że jeden z nich siedziałby na ławce. To jednak problem na przyszłość, a na razie trzeba znaleźć zastępcę Gruszki. W klubie leżą oferty dwóch Finów: Tuomasa Sammelvuo, doskonale znanego z występów w klubie z Kędzierzyna-Koźla oraz Matti Hietanena, ostatnio grającego w PAOK Saloniki.

  Znani z dobrej gry w kadrze

  W kręgu zainteresowań jest także para reprezentantów Bułgarii: Metodi Ananiew i Todor Aleksiew. Ten pierwszy ma 24 lata i ostatnio występował w zespole Petrochimi. Z kolei 26-letni Aleksiew jest bardziej doświadczony i ma rozegrane ponad 60 spotkań w reprezentacji Bułgarii. W ostatnim sezonie grał w klubie Lokomotiv Izumrud.

  Z Serbii nadeszła oferta od reprezentanta tego kraju: Nikoli Kovacevica. To także doświadczony 27-letni zawodnik, mający na koncie udział w igrzyskach olimpijskich i ponad 60 spotkań w kadrze. Ostatnio grał w Arisie Saloniki.

  Rozpatrywana będzie także propozycja zatrudnienia Sebastiana Schwarza, reprezentanta Niemiec, który z bardzo dobrej strony pokazał się w meczach Ligi Światowej przeciwko Polsce.

  - Do końca tygodnia chcielibyśmy zamknąć wszystkie sprawy transferowe i mieć zbudowany zespół - prognozuje prezes Sieńko.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  To warto zobaczyć

  Wideo