Derby dla Klubu Koszykówki

Gazeta Pomorska

Aktualizacja:

Drugie w historii derby chełmińsko-świeckie w III lidze zakończyły się zasłużonym zwycięstwem Klubu Koszykówki. Sket Chełmno dotrzymał kroku gospodarzom tylko do przerwy.

Zbigniew Malinowski (nr 6) kontra Patryk Brzóskowski. W derbach górą był rozgrywający KK Świecie. ©Sławomir Wojciechowski

KK Świecie - Sket 72:56 (16:19, 21:11, 19:7, 16:19)
    KK ŚWIECIE: Malinowski 18, Herman 11 (1), Poliwka 11 (1), Kubacki 10, Rzepa 2 oraz Kowalski 11 (1), Lorenc 6 (2), Jeszke 3, Wysocki 0, Sztyma 0, Igliński 0
    SKET: Tołodziecki 18 (1), Więdłocha 12 (4), Szreiber 11, Brzóskowski 5 (1), Sadowski 10 oraz Kajzer 0, Łowicki 0

Początek spotkania należał do chełmnian, którzy dzięki czterem “trójkom" z rzędu w 6. min. prowadzili 17:11. Świecianie jeszcze do końca 1. kwarty odrobili część strat. (16:19). Druga kwarta to znów skuteczna gra Sketa, który w 12. min. wygrywał 24:16. Jednak później inicjatywę przejęli świecianie, a prym wśród nich wiódł Zbigniew Malinowski, który do przerwy zdobył 16 z 37 pkt drużyny ze Świecia. Po 2. kwartach gospodarze prowadzili 37:30.

Decydująca dla końcowego wyniku była 3. kwarta. Skuteczna gra w ataku oraz szczelna obrona sprawiła, że świecianie “odjechali" nawet na 21 “oczek" (56:35). Chełmnianie całkowicie się zacięli w ataku. Punktował jedynie Paweł Tołodziecki. W ostatniej kwarcie KK Świecie kontrolował wydarzenia na boisku. Sket grał ambitnie, ale na niewiele się to zdało. Po raz drugi w derbach lepszy był Klub Koszykówki Świecie. Warto podkreślić, że spotkanie odbywało się w znakomitej przyjaznej atmosferze. A takie dopingu jak dziś w świeckiej hali dawno nie było. Całkowity dochód ze sprzedaży meczu został przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.