Szczypiorniści Borowiaka Czersk okazali się ponownie lepsi od LKS Kęsowo w derbowym spotkaniu kujawsko-pomorskiej III ligi i ciągle liczą się walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

LKS KĘSOWO – BOROWIAK CZERSK 21:25 (13:13).

LKS: Leszek Mielke, Mateusz Merkułów, Grzegorz Modrzejewski – Miłosz Szulowski (7), Maciej Gakan (5), Fabian Kościelski (4), Łukasz Modrzejewski (2), Damian Kapłanowski (2), Rafał Pięta (1), Patryk Scheffs, Kacper Leboda, Mateusz Wiśniewski, Radosław Radzio, Dawid Misiorski, Artur Czarnowski, Radosław Mielke.
BOROWIAK: Patryk Pliszka, Łukasz Dobrzański,– Mateusz Łoński (5), Paweł Jakubowski (4), Mateusz Konik (4), Sebastian Pstrąg (4), Piotr Karczyński (3), Jan Buszek (2), Błażej Pstrąg (2), Paweł Moczadło (1), Maciej Jakubowski, Piotr Linda, Kornel Jerzyk, Mateusz Lenz, Robert Lenz.

Mecz w Kęsowie był bardzo emocjonujący. Lepiej rozpoczęli gospodarze długo prowadząc różnicą 3 goli. Dopiero w końcówce pierwszej połowy czerszczanie dogonili miejscowych, na krótko objęli prowadzenie, ale na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 13:13.

Po zmianie stron goście, dzięki znakomitej dyspozycji bramkarza Łukasza Dobrzańskiego zdołał odskoczyć gospodarzom, którzy przez 11 minut nie potrafili umieścić piłki w siatce. Ostatecznie po meczu walki, Borowiak pokonał LKS Kęsowo 25:21 (13:13).

Niestety, najsłabszym ogniwem tego meczu byli sędziowie, którzy podejmowali wiele błędnych i kontrowersyjnych decyzji krzywdząc obie strony, wprowadzając tym samym nerwową atmosferę na parkiecie i poza nim.

W najbliższą niedzielę o 17.00 czerszczanie gościć będą w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego zespół SPRP Damy Radę Inowrocław, kęsowianie natomiast w tej kolejce pauzują.

Pozostałe wyniki 11. kolejki: SPRP Damy Radę Inowrocław – UKS Alfa 99 Strzelno 40:31 (16:15), LKS Korona Koronowo – Jeziorak Iława 41:30 (20:17), MKS Krajna Nakło - MKS Henri Lloyd Brodnica 24:38 (11:21).

1. Henri Lloyd Brodnica 10 20 376-248
2. Jeziorak Iława 10 15 357-279
3. Borowiak Czersk 9 14 237-208
4. Korona Koronowo 9 11 307-290
5. Damy Radę Inowrocław 10 10 273-275
6. Iskra Bydgoszcz 9 8 264-268
7. LKS Kęsowo 10 4 249-294
8. UKS Alfa 99 Strzelno 9 4 254-301