Dlaczego domy szkieletowe zyskują wielu klientów?

Artykuł sponsorowany Heban Houses Sp. z o .o. Spółka Komandytowa
W ciągu ostatnich lat wyraźnie widać zmianę zachowań klientów planujących budowę własnego domu. Coraz większą wartość przedstawiają dla konsumentów takie czynniki jak nowoczesny projekt, krótki czas budowy, wysoka jakość oraz energooszczędne i proekologiczne rozwiązania dające oszczędności w domowym budżecie. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą firmy budowlane i wprowadzają rozwiązania gwarantujące pełną satysfakcję u osób planujących inwestycję w najważniejsze miejsce na świecie, czyli budowę własnego domu. Obecnie na rynku budowy domów jednorodzinnych pojawia się coraz więcej ofert domów opartych na konstrukcji szkieletowej, która umożliwia prefabrykację wielu elementów konstrukcyjnych w halach. Ten model pozwala na szczegółową kontrolę jakości budowanych ścian i stropów a czasem nawet całych gotowych pomieszczeń. Praca w halach pozwala na zachowanie wysokich parametrów domu przekładających się później na duże oszczędności. Klienci, rezygnując ze stereotypowego myślenia, że dom musi zostać wymurowany na placu budowy, mogą się później cieszyć zarówno z końcowej jakości, jak i sporych finansowych oszczędności, Dzięki temu mogą zaplanować wspólne rodzinne wakacje czy też realizację marzeń i swoich życiowych pasji. Jednym z liderów w budowie energooszczędnych domów w tej technologii jest HEBAN Houses z Tucholi.

Szybkość budowy
Podstawową zaletą budownictwa prefabrykowanego jest to, że niezależnie od pogody, prace związane z budową domu realizowane są na hali produkcyjnej. Mogą nawet być prowadzone dwutorowo, ponieważ kiedy jedna ekipa na placu budowy wykonuje fundament, w tym samym czasie druga brygada prefabrykuje ściany i pozostałe elementy domu.
Doskonałym rozwiązaniem do tego typu budownictwa jest technologia szkieletowa. Drewno jest bardzo solidnym i łatwym w obróbce materiałem konstrukcyjnym. Charakteryzuje się wysoką trwałością oraz dodatkowo jest materiałem w 100% naturalnym i ekologicznym. Wyprodukowane ściany i pozostałe elementy domu w ok. 60% przygotowywane są na hali produkcyjnej (można dać jedno ze zdjęć, które przesyłam), co znacząco skraca czas budowy. Dom w stanie deweloperskim może być gotowy już po 2-3 miesiącach.
Dodatkową zaletą budownictwa prefabrykowanego jest dokładne planowanie całego procesu budowlanego. Dzięki starannie przygotowanemu harmonogramowi robót, prace na budowie prowadzone są w sposób ciągły i bez niepotrzebnych „niespodzianek”, również finansowych. Zaplanowany na samym początku budżet nie zmienia się, chyba że inwestor na własne życzenie wprowadza zmiany w stosunku do pierwotnych założeń.

Energooszczędność
Drugim bardzo ważnym elementem przy budowie domu jest energooszczędność. Coraz większą wagę przykładamy do tego, aby koszty użytkowania domu były jak najniższe. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów termoizolacyjnych o odpowiedniej grubości zapewni wysoki komfort przez cały rok. Zimą będziemy tracić bardzo mało ciepła, z kolei latem dom nie będzie nadmiernie się nagrzewał.

Zastosowanie konstrukcji szkieletowej jest doskonałym rozwiązaniem dla budynków energooszczędnych. Tylko w takiej technologii część konstrukcyjną budynki stanowi drewno w postaci smukłych słupków, pomiędzy którymi znajduje się wełna mineralna, stanowiąca dodatkową termoizolację. Ponadto na zewnątrz stosuje się kolejną warstwę ocieplenia w postaci styropianu. Dla Całkowita grubość ściany budynku szkieletowego wynosi ok. 36 cm, gdzie aż 32 cm to materiały izolacyjne. Zastosowanie wielowarstwowej przegrody o tak dużym udziale materiałów termoizolacyjnych pozwala uzyskać doskonały współczynnik przenikania ciepła U=0,12 W/m2K praktycznie nieosiągalny przy podobnych grubościach w budynkach murowanych.
Zastosowanie relatywnie niewielkiej grubości ściany w stosunku do jej doskonałych właściwości izolacyjnych ma zasadniczy wpływ na potencjalne zwiększenie powierzchni użytkowej naszego domu. Z kolei grubsze ściany, stosowane zazwyczaj w technologii murowanej, wpływają na pomniejszenie dostępnej do użytku powierzchni, przy tej samej powierzchni zabudowy obiektu.
Przy temacie kosztów ogrzewania budynku trzeba zwrócić uwagę na dwa podstawowe elementy wpływające na ich wysokość: system ogrzewania i sposób użytkowania. W większości budowanych dziś domów są dwa systemy ogrzewania: tradycyjne grzejniki lub ogrzewanie podłogowe. Praktycznie pod każdym względem lepszym rozwiązaniem jest „podłogówka”. Pierwszą znaczącą różnicą jest komfort cieplny i zdecydowanie korzystniejszy układ temperatur tzn. ciepło w okolicy stóp, a chłodniej w okolicy głowy. Jest to optymalne rozłożenie z punktu widzenia fizjologii człowieka. W przypadku ogrzewania tradycyjnego ciepłe powietrze zbiera się przy suficie. Zjawisko to jest niekorzystne zdrowotnie i nieekonomiczne, szczególnie przy wysokich pomieszczeniach. Drugą wielką zaletą ogrzewania podłogowego jest praca źródła ciepła na niskich temperaturach. Gdy chcemy uzyskać w domu komfortową temperaturę ok. 21 stopni, czynnik wodny krążący w rurkach ogrzewania wystarczy podgrzać do temperatury ok. 27-28 stopni. Grzejniki funkcjonują na znacznie wyższych temperaturach, przez co piec musi pracować na „wyższych obrotach”.

Nowoczesny desing
Każdy okres w historii charakteryzuje się swoim stylem architektonicznym. W dzisiejszych czasach wracamy do minimalizmu. Buduje się bardzo dużo nowoczesnych domów bez okapów oraz domy z płaskim dachem. Współcześni projektanci mają szereg kreatywnych rozwiązań i stosują bogatą ofertę budowlanych materiałów wykończeniowych, Dzięki temu potrafią nadać prostym bryłom niezwykły charakter dopasowany do gustu, estetyki, temperamentu i budżetu właścicieli domów.
Cechą wspólną większości nowych budynków są otwarte pomieszczenia np. przestronny salon połączony z kuchnią i jadalnią oraz bardzo duże przeszklenia.
Taki styl jest także efektem stałego dążenia do ograniczania kosztów budowy i późniejszych wydatków związanych z ogrzewaniem budynku. Można powiedzieć, że wybór prostszej i bardziej zwartej bryły budynku oprócz bardziej nowoczesnego kształtu, przynosi również wymierne oszczędności w utrzymaniu domu.

HEBAN Houses
89-500 Tuchola, ul. Przemysłowa 10
www.grupa-heban.pl
tel.: 601 064 327
e-mail: handel@hebanhouses.pl

Dodaj ogłoszenie