Dwucyfrówka Tucholanki z Przechowem

Piotr Pubanz
„Fuksiary” z Wielowicza jeszcze nie dały rady sprawić niespodzianki w Górznie.
„Fuksiary” z Wielowicza jeszcze nie dały rady sprawić niespodzianki w Górznie. Piotr Pubanz
Dziewiąta kolejka III ligi kobiet przyniosła miażdżącą wygraną Tucholanki nad Wdą/Strażakiem Przechowo i wysoką porażkę „Fuksiarek” w Górznie. W tabeli nie zaszły większe zmiany.

TUCHOLANKA TUCHOLA – WDA/STRAŻAK PRZECHOWO 10:1 (9:0) Bramki: Patrycja Sosna 5, Kinga Murawska 2, Natalia Miszke 2, Anna Kamińska – Martyna Kwaśniewska. TUCHOLANKA: Kropidłowska, Zakrzewska, Niemczewska, Grzempa (Szóstak), Lesikowska (Pastwa), Kamińska, Miszke (Tromska), Murawska (Knitter), Domeracka (Górska), Nierzwicka (Kałamejka), Sosna.

„Senatorki” rozpoczęły demolkę rywala już w 2. minucie gry. Szybko uzyskane prowadzenie uskrzydliło gospodynie, które z impetem natarły na bramkę beniaminka. Zawodniczki Strażaka były momentami bezradne, a miejscowe strzelały gola za golem. Podopieczne Piotra Pozorskiego zastępującego na ławce Marka Zienkiewicza, do przerwy aż dziewięciokrotnie zdołały umieścić piłkę w siatce. Do przerwy było więc 9:0 i zapowiadało się na prawdziwy pogrom. Nic z tego. Druga połowa zakończyła się... remisem, bowiem obie drużyny po razie trafiły do bramki. W drużynie gospodyń doszło do licznych zmian, na murawie pojawiły się młodziutkie piłkarki i gra miejscowych siadła. Miano najlepszej piłkarki meczu bezapelacyjnie przypadło Patrycji Sośnie, która pięciokrotnie zdołała pokonać bramkarkę z Przechowa.

UNIFREEZE II GÓRZNO – FUKS WIELOWICZ 6:0 (3:0) FUKS: Kluza, Batke, Meyer, Barton, Dolatowska (Dyrka), Górska (Kaproń), Krupa, Oźmińska, Sławińska, Nowicka (Wieczorek), Pacek.

Faworytem spotkania były gospodynie, które zwłaszcza u siebie są bardzo groźne. W meczu z Fuksem też dominowały na murawie, wygrywając przekonywująco 6:0. - Mimo okrojonego składu, dziewczyny walczyły bardzo dzielnie – ocenił swój zespół trener Marek Grabowski. - Mecz obserwował trener kadry wojewódzkiej i tuż po końcowym gwizdku sędziego rozmawiał z kilkoma naszymi zawodnikami. Szykują się więc powołania dla moich piłkarek, co bardzo nas cieszy.

Pozostałe mecze 9. kolejki. WAP Włocławek - Noteć Inowrocław 3:1, KKP II Bydgoszcz - Tęcza Bydgoszcz 3:0, Spójnia Białe Błota - Gwiazda Toruń 0:6. Mecze GLKS Osielsko Żołędowo - Viking Aleksandrów Kujawski i GOKSiR Start Pruszcz - Wisła Grudziądz zostały przełożone.

1. Gwiazda Toruń 9 25 59-5
2. WAP Włocławek 8 21 41-8
3. Noteć Inowrocław 9 21 32-10
4. GOKSiR Start Pruszcz 8 16 25-7
5. Tucholanka Tuchola 9 16 33-20
6. Unifreeze II Górzno 9 16 29-21
7. KKP II Bydgoszcz 8 12 15-19
8. Wisła Grudziądz 8 11 18-22