Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Elana Toruń - Olimpia Grudziądz 2:2 (1:0)...

Elana Toruń - Olimpia Grudziądz. Szalone derby w II lidze. Decydująca bramka w 97 minucie! [ZDJĘCIA]

Elana Toruń - Olimpia Grudziądz 2:2 (1:0)
Bramki: Filip Kozłowski (32), Artur Lenartowski (90+7) - Kacper Skibicki (73), Konrad Handzlik (77).

Elana może nie miała przytłaczającej przewagi, ale była dużo groźniejsza. Torunianie napierali, ale brakowało im spokoju i dokładności w pobliżu pola karnego gości. Zapędy ofensywne Olimpii przed przerwą ograniczyły się do kilku mało udanych kontr i Bartosz Mrozek nie miał wiele roboty.

Do przerwy Elana prowadziła 1:0. Ledwo skończyła się klubowa minuta Elany (68) znowu świetną okazję miał Kozłowski, który był sam przed bramkarzem. To jakby pobudziło grudziądzan, który w kolejnych minutach wyprowadzili dwa ciężkie ciosy. W rolach głównych zmiennicy: najpierw Kacper Skibicki wdarł się w pole karne Elany, chwilę później Konrad Handzlik po kontrze pokonał w sytuacji sam na sam Mrozka.

W ostatnich minutach Elana nacierała, ale długo nie mogła przedrzeć pod bramkę gości. Wydawało się, że derby padną łupem Olimpii, a beniaminek przegra pierwszy raz u siebie. W 97. minucie piłkę do siatki po rzucie rożnym wbił Artur Lenartowski.