Emil Sajfutdinow wraca do Bydgoszczy, a wielki żużel na Sportową 2!

Artykuł sponsorowany One Sport
8 lipca najlepsi żużlowcy Starego Kontynentu pojawią się na Stadionie Miejskim w Bydgoszczy, aby walczyć o kolejne punkty Indywidualnych Mistrzostw Europy. Bilety na drugą rundę cyklu TAURON Speedway Euro Championship nabyć można jedynie w internecie, poprzez stronę www.ebilet.pl.

Po raz pierwszy w historii zawody z cyklu TAURON SEC zawitają do Bydgoszczy, choć początkowo plany organizatorów tej imprezy były zupełnie inne. Ze względu na pandemię koronawirusa, kalendarz zmagań został całkowicie przebudowany, a gospodarzami wszystkich pięciu rund Indywidualnych Mistrzostw Europy zostały polskie miasta. Pierwszy z turniejów odbyła się niedawno w Toruniu, natomiast drugi, już w najbliższą środę, zostanie rozegrany na Stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, mieszczącym się przy ul. Sportowej 2 w Bydgoszczy.

- Tak, jak większość organizatorów, szukaliśmy nowych rozwiązań, dzięki czemu udało się wypracować konkretny plan. Forma zmagań, która została pierwotnie przyjęta, musiała ewoluować, stąd pomysł, żeby wszystkie rundy odbyły się w Polsce - powiedział Karol Lejman, prezes firmy One Sport, organizatora cyklu. - Udało się nam zbudować schemat, który daje zawodnikom możliwość jazdy o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Bardzo cieszymy się, że tak zasłużony ośrodek dla polskiego żużla, jakim jest Bydgoszcz, będzie gospodarzem drugiej rundy cyklu TAURON Speedway Euro Championship.

W stawce TAURON SEC 2020 znaleźli się najlepsi zawodnicy globu, z trzykrotnym Indywidualnym Mistrzem Świata - Nickim Pedersenem oraz srebrnym medalistą cyklu Grand Prix 2019, Leonem Madsenem na czele. Oprócz stałych uczestników cyklu, w Bydgoszczy pojawi się również dwukrotny brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata, dwukrotny złoty medalista Indywidualnych Mistrzostw Europy oraz wieloletni reprezentant Polonii Bydgoszcz, Emil Sajfutdinow. Rosjanin wystartuje w zawodach dzięki „dzikiej karcie”, którą otrzymał od organizatorów cyklu.

- Takich imprez, jak mistrzostwa Europy, brakuje w kalendarzu żużlowym. Szczególnie w takim czasie, który jest tak trudny dla nas wszystkich. To wielka rzecz - powiedział podczas niedawnej konferencji prasowej Tomasz Gollob, ikona bydgoskiego klubu i mistrz świata z 2010 roku. - Mam nadzieję, że 8 lipca będziemy świadkami świetnego ścigania, a przygotowany odpowiednio tor będzie nawiązywał do tego, z minionych lat z Grand Prix. Liczę, że będzie pozwalał na wyprzedzanie, ściganie oraz na jeżdżenie pod płotem i przy krawężniku, a wówczas emocji nie zabraknie.

Dodajmy, iż ze względów sanitarnych, 8 lipca stadion w Bydgoszczy będzie mógł zapełnić się kibicami w zaledwie 25 procentach, a bilety na drugą rundę TAURON Speedway Euro Championship 2020 sprzedawane są wyłącznie w internecie, za pośrednictwem portalu https://www.ebilet.pl/.

Początek środowych zawodów zaplanowano na godz. 19:00.

Dodaj ogłoszenie