Enea Akademia Talentów - pierwszy etap dobiega końca

Akcja specjalna - Enea Akademia Talentów
Już tylko do niedzieli 11 grudnia można przesłać formularz zgłoszeniowy do projektu Enea Akademia Talentów. To ostatni moment, aby zgłosić się do konkursu. Już niebawem dowiemy się, kto dostanie się do kolejnego etapu i jako finalista zawalczy o stypendia i granty.

Enea Akademia Talentów to konkurs, którego organizatorem są Enea oraz Fundacja Enea. Jego celem jest wsparcie młodych talentów oraz umożliwienie im dalszego rozwoju dzięki środkom finansowym, które przewidziane są dla zwycięzców. Tegoroczna pula nagród wynosi 300 000 złotych:

  • 48 x stypendium w kwocie 3 000 zł dla uczniów,
  • 20 x grant w wysokości 10 000 zł dla organizacji.

Kto może wziąć udział w akcji?

Zgłoszenia do akcji mogą dokonać uczniowie szkół podstawowych oraz ponad podstawowych, którzy są oddani swojej pasji oraz pragną się rozwijać dalej. W konkursie mogą wziąć udział także organizacje z inicjatywą, które realizują projekty wspierające rozwój młodych talentów, takie jak: publiczne szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, organizacje pozarządowe, kluby sportowe, instytucje kultury. Grant pomoże w sfinansowaniu pomysłu lub trwającego już przedsięwzięcia edukacyjnego. Jego przyznanie ma także na celu umożliwienie rozwoju samej organizacji, a także jeszcze bardziej zmotywować nagrodzony podmiot do działania.

Choć czasu nie zostało zbyt wiele, wypełnienie formularza na stronie akcji zajmie tylko chwilę. Dopiero w kolejnym etapie uczestnicy zostaną zaproszeni do wykonania zadania konkursowego, czyli nagrania krótkiego wideo o swojej pasji lub projekcie.

Jakie projekty zostały nagrodzone w poprzednich edycjach

Sprawdziliśmy, jakie projekty zostały docenione w minionych edycjach. Zwycięskie inicjatywy dotyczyły różnych dziecin, a wśród zdobywców grantów znalazły się m.in.:

Stowarzyszenie zGRAni w Bojanowie „Kodujemy Rzeczywistość”

Stowarzyszenie zgłosiło swój pomysł na warsztaty programistyczne dla młodzieży. Celem tego projektu było zainteresowanie młodych ludzi tematyką związaną z programowaniem i elektroniką. Realizacja zgłoszonego pomysły wymagała zapewnienia dedykowanego sprzętu dla uczestników warsztatów, takiego jak Arduino.

Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Józefa Wybickiego w Śremie „Radio EL”

Zgłoszony projekty dotyczył organizacji warsztatów dziennikarskich dla uczniów zaangażowanie w działalność radia internetowego. Dzięki środkom z grantu możliwe było doposażenie stanowisk w profesjonalny sprzęt. Dzięki temu uczniowie mogą jeszcze bardziej rozwijać swoje kompetencje dziennikarskie.

Ośrodek dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach „Moc Marzeń”

Celem zgłoszonego projektu była pomoc w rozwijaniu talentu plastycznego oraz terapia niekonwencjonalną metodą malarską. Zadaniem „Mocy Marzeń” było stworzenie możliwości dla wyrażenia własnej indywidualności i wrażliwości uczestników. Przedsięwzięcie miało także skupić się na rozwoju kreatywności i wpierać w walce z barierami życia codziennego.

Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Glince „Glinka w trzech żywiołach”

Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Glince zwyciężył za sprawą proekologicznego projektu „Glinka w trzech żywiołach”. Fundamentalnym zadaniem tego przedsięwzięcia była popularyzacja wiedzy przyrodniczej oraz ekologicznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Celem projektu było propagowanie zdrowego trybu życia, a także integracja dzieci z niepełnosprawnościami. Zgłoszenie dotyczyło pomysłu na cykl warsztatów oraz wydarzeń ekologiczno-integracyjnych, poszerzających wiedzę, utrwalających nawyki proekologiczne oraz uczących racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych.

Zgłoś się do 11 grudnia

Jeszcze tylko przez kilka dni Enea Akademia Talentów zbiera zgłoszenia do akcji. Formularz jest dostępny na stronie internetowej tylko do 11 grudnia. Masz pomysł na projekt lub znasz organizację, której działania wspierają rozwój młodych talentów? A może chcesz opowiedzieć o swojej pasji? Zgłoś się do konkursu i zawalcz o stypendium lub daj szansę organizacji na zdobycie grantu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Enea Akademia Talentów - pierwszy etap dobiega końca - Głos Wielkopolski

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie