Enoeda Cup w Poznaniu

(jac)
Udostępnij:
Znakomicie spisali się znów zawodnicy klubu Sandan Bydgoszcz zdobywając na ogólnopolskim turnieju pięć medali, w tym aż cztery złote.

W turnieju shotokan JKA Enoeda Cup w Poznaniu startowało 400 zawodników z 35 polskich klubów. Turniej ten kończył cykl eliminacji do mistrzostw Europy karate shotokan dzieci, które w maju odbędą się w Pradze.

Bydgoski Sandan w turnieju reprezentowała zaledwie czteroosobowa ekipa, zdobycie więc pięciu medali trzeba uznać za doskonały rezultat.

Najlepiej spisała się Julia Cukrowska, która wywalczyła złote medale w kata (kat. 8 lat) i kumite (9-10 lat) oraz Krzysztof Michniewicz, który także zdobył dwa złote krążki, w kategorii 12 lat. Piąty medal srebrny w kategorii początkujących zdobył w kata Dawid Jóżwiak. Czwarty zawodnik Sandana Oskar Ośmiałek w kata kategorii 13-14 lat zajął 4. miejsce.

Te wyniki podopiecznych Grzegorza Cukrowskiego (5 dan) prowadzącego zajęcia w naszym mieście już od 26 lat potwierdzają, że Bydgoszcz należy do jednego z silniejszych ośrodków shotokan w Polsce. W najbliższym czasie dzieci z Sandana pojadą na zgrupowanie, gdzie przed mistrzostwami Europy trenować będą z koordynatorem Karate Shotokan JKA Wielkiej Brytanii, Japończykiem Yoshinobu Otha (6 dan).