Katarzyna Dorda jest jedną z osób, która skorzystała z okazji, jaką dał jej Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców (ang. Erasmus for Young Entrepreneurs – EYE) i wyjechała na czteromiesięczny staż do portugalskiej telewizji. Przedsiębiorco, ty też możesz wyjechać. Zyskasz ty i twoja firma.

– Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców umożliwił mi wymianę doświadczeń na polu organizacji eventów. Wiele nauczyliśmy się o sobie nawzajem, o naszych stylach i metodach prowadzenia biznesu, naszej kulturze - wyjaśnia pani Katarzyna. - Co ważne, nawiązaliśmy też dobrą relację biznesową, która w przyszłości z pewnością przyniesie korzyści każdej ze stron.

Przeczytaj też: Erasmus wypromowany w Grudziądzu. Zapowiada się obiecująco [zdjęcia]

Program Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców łączy doświadczonego przedsiębiorcę (Host Entrepreneur – HE) oraz Młodego Przedsiębiorcę (New Entrepreneur – NE), który zdobywa u HE doświadczenie zawodowe. Jako początkujący przedsiębiorca, Katarzyna Dorda została zaangażowana w organizację 180 Creative Camp oraz produkcję kilku filmów z innych festiwali odbywających się na terenie Portugalii, takich jak Rock in Rio in Lisbon czy NOS Primavera Sound in Porto.

Czytaj również: Zagraniczne staże. Zobaczcie, jak uczniowie zdobywają doświadczenie zawodowe [zdjęcia]

Podczas wymiany w ramach EYE, koszty pobytu młodego przedsiębiorcy u doświadczonego przedsiębiorcy pokrywa Komisja Europejska. Wsparcie finansowe wynosi od 530 do 1100 Euro, w zależności od kraju, w którym będzie odbywała się wymiana.

Aby wziąć udział w programie "Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców" skontaktuj się z koordynatorem programu - Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym - pisząc na adres erasmus@ppnt.poznan.pl lub dzwoniąc (61) 8279 710.

Przeczytaj: Staże. Doświadczenie łapią w Polsce i za granicą. Ile można zarobić

Więcej informacji o EYE znaleźć można na stronie: www.ppnt.poznan.pl/erasmus lub www. www.erasmus-entrepreneurs.eu.

Wideo - Kilka przykładów wyjazdów w ramach "Erasmus for Young Entrepreneurs programme"

Źródło: YouTube