ZOBACZCIE WIDEO
  ZAPRASZAMY!

  Dostawczak wyprzedza, osobówka musi uciekać

  Rozwiń
  ZOBACZCIE WIDEO
  Zwiń

  Dostawczak wyprzedza, osobówka musi uciekać

  Stop Agresji Drogowej. W piątym odcinku naszego programu, wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, pokazujemy kolejnych piratów drogowych z regionu. Kamera zarejestrowała m.in kierowcę dostawczego auta, który prawie doprowadził do wypadku.

  FITNESS. Od dziś w Bydgoszczy mistrzostwa świata

  FITNESS. Od dziś w Bydgoszczy mistrzostwa świata

  TOMASZ FROEHLKE

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Przez dwa dni w bydgoskim Kinoteatrze i w hali "Łuczniczki" będzie na co popatrzeć.
  Około 180 zawodniczek i zawodników z 30 państw, w tym 18-osobowa reprezentacja Polski będzie rywalizować w mistrzostwach świata w fitness sportowym federacji WFF, w której zrzeszona jest Polska Federacja Fitness Sportowego, utworzona w Bydgoszczy.

  A w polskiej reprezentacji aż dziesięć zawodniczek UKS Fitness Bydgoszcz oraz zawodniczka i zawodnik Triumfu-Start Bydgoszcz, którzy wystąpią w kategorii niepełnosprawnych.

  Występy razy dwa
  W dwóch kategoriach - fitness sportowym i model fitness - wystąpią Aleksandra Hys i Sylwia Kaczmarek (do 16 lat i juniorek) oraz Natalia Bocian i Paula Kotzbach (do 20 lat i seniorek). Poza tym zaprezentują się Joanna Kwiatkowska (fitness sportowe do 16 lat), Anita Bekus, Marta Noska i Agnieszka Wittkowicz, Dominika Lipkowska, Agata Piotrowska (fitness sportowe do 18 lat - dwie kategorie wzrostowe), Agata Czerkawska (fitness sportowe do 21 lat).

  Trenerką kadry kobiet jest bydgoszczanka - Małgorzata Maciejewska. W kategorii osób niepełnosprawnych walczyć będą Izabela Kwiatkowska i Waldemar Witkowski (bydgoski trener).

  Poza tym Polskę reprezentować będą Joanna Kwiatkowska (Akademia Fitness Gdańsk) w fitness sportowym do 16 lat, Wojciech Nadolski (Fitness Studio "Jankes" Starogard Gdański, Andrzej Majchrzyk i Marek Kosior (obaj XXL Tczew) w athletic fitness oraz Artur Kuna i Maciej Sochal (obaj Start Koszalin) wśród niepełnosprawnych. Rozegrana zostanie również kategoria fit-kid, w której wystąpi osiem zawodniczek Akademii Fitness Gdańsk do 10 i 12 lat.

  Polska ma kilka nadziei medalowych. Tytułu mistrzowskiego sprzed roku z Wilna bronić będą Natalia Bocian i Agata Czerkawska, wicemistrzowskiego Agnieszka Wittkowicz, a brązowego medalu Marta Noska i Dominika Lipkowska.
  Obok Małgorzaty Maciejewskiej trenerami są: Piotr Głuchowski i Mariusz Strzeliński (mężczyźni) oraz Andrzej Ofczyński (niepełnosprawni).

  Do wyboru, do koloru
  Rywalizacja przebiegać będzie w Bydgoszczy aż w dziewięciu konkurencjach: fitness sportowym, w którym ocenia się sylwetkę oraz 90-sekundowy program dowolny oraz model-fitness (sylwetka i kobiecość, m.in. pokaz w sukniach), dziecięcy fit-kid, niepełnosprawni oraz bardziej kulturystyczne - classic fitness, performance fitness, athletic fitness, super athletic fitness i extreme.
  Różne programy
  W fitness sportowym zawodniczki występują w dwóch programach: ocena sylwetki w stroju bikini oraz program dowolny z elementami gimnastyki, akrobatyki, siłowymi, gibkościowymi i tanecznymi. W model fitness oceniana jest sylwetka oraz występ w sukniech wiczorowych. W kulturystycznych kategoriach zawodnicy prezentują program dowolny oraz oceniana jest sylwetka w obowiązkowych pozach.
  CO, GDZIE, KIEDY
  MŚ odbędą się dziś i jutro. Dziś pierwszego dnia w Kinoteatrze na ul. Dwernickiego 1 od 10.00 do 19.00 eliminacje i półfinały oraz rozstrzygnięcie rywalizacji w fit-kid. W niedzielę w hali "Łuczniczki" od 11.00 do 14.30 finały.
  Bilety w sobotę do Kinoteatru kosztować będą dla wszystkich 10 zł, a na niedzielne finały w "Łuczniczce" 20 zł normalny i 10 zł ulgowy. Dla zorganizowanych grup (przynajmniej 10 osób) młodzieży z dorosłym opiekunem wstęp bezpłatny (imienną listę z pieczątką instytucji należy zostawić przy wejściu).

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo