Forum Gospodarcze promuje cały region

  Forum Gospodarcze promuje cały region

  Katarzyna Fus

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od najbliższego poniedziałku Toruń stanie się polską stolicą gospodarki. W tym dniu rozpoczyna się XVI Forum Gospodarcze.
  Forum Gospodarcze promuje cały region

  ©fot. sxc

  Inauguracja forum zaczyna się o godz. 11 w Dworze Artusa. W tym czasie zostaną wręczone nagrody im. prof. Stefana Mellera dla najlepszego absolwenta kierunku "stosunki międzynarodowe" Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, w roku akademickim 2007/2008. Po raz pierwszy przyznane zostanie wyróżnienie gospodarcze im. Benedykta Michewicza dla najbardziej dynamicznej firmy regionu kujawsko - pomorskiego.

  Politycy i naukowcy
  Gwiazdą pierwszego dnia forum będzie m.in. Danuta Huebner (komisarz europejska), prof. Michał Kulesza (jeden z twórców polskiej reformy samorządowej), ministrowie Waldemar Pawlak, Cezary Grabarczyk, Mirosław Drzewiecki. Znanych nazwisk będzie jednak znacznie więcej.
  - Głównym tematem będzie pokazanie, jak przez 20 lat od zmiany systemu zmieniło się nasze społeczeństwo, prawo, wieś i miasta - mówi Jacek Janiszewski, założyciel stowarzyszenia Integracja i Współpraca, które jest organizatorem forum. - Będzie także część poświęcona pięciolecia naszego członkostwa w Unii Europejskiej.
  Drugi dzień przebiegać będzie pod znakiem seminariów tematycznych, warsztatów, a także obrad branżowych okrągłych stołów. Dyskusje będą okazją do wymiany poglądów, konfrontacji różnych spojrzeń na te same problemy, a także do nawiązania kontaktów biznesowych.

  Nie tylko Toruń
  Na forum pokazana zostanie makieta wizualizacji budynków po "Wodniku". To, jak podkreśla Janiszewski, okazja do zaprezentowania Torunia, jako miejsca doskonałego do organizowania międzynarodowych konferencji i krajowych debat.
  Jednak stowarzyszenie i sam Janiszewski nie chcą promować tylko Torunia. Forum to przede wszystkim okazja do zaprezentowania siły całego regionu.

  - Jak mnie ktoś pyta, gdzie mieszkam, odpowiadam, że w metropolii kujawsko-pomorskiej - mówi Janiszewski. - Uważam bowiem, że tylko jako region mamy szanse wzbudzić zainteresowanie inwestorów, turystów. Miasta pojedynczo, choć każde wspaniałe, takiej siły przebicia nie mają.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej