Forum o gospodarce

  (iga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Czy Polskę i polską gospodarkę stać na znalezienie się w drugiej lidze - o tym dyskutować będą uczestnicy dwudniowego Forum Gospodarczego z udziałem premiera Marka Belki, które rozpocznie się w poniedziałek 14 bm. w Ciechocinku.
       Na XII Forum Gospodarcze przyjadą przedstawiciele centralnej administracji rządowej, specjaliści gospodarczy, samorządowcy. Udział zapowiedzieli m.in. Wojciech Olejniczak, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jarosław Pietras, minister d.s. europejskich, Władysław Piskorz z ambasady RP przy Unii Europejskiej, wicemarszałek Sejmu Józef Zych.
       Mowa będzie m.in. o prywatyzacji i restrukturyzacji sektora chemicznego, stanie i rozwoju polskiej hydroenergetyki, możliwości i stopniu wykorzystania funduszy unijnych.
       W poniedziałek w "Targonie" przewidziane jest śniadanie burmistrzów i prezydentów Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia i Solca Kuj. z udziałem premiera Marka Belki oraz przedstawicielami uczelni wyższych z regionu. Podczas tego spotkania ma być omawiana koncepcja bliskiej współpracy wymienionych miast, zmierzającej do utworzenia gospodarczego "czwórmiasta".
       Obrady Forum Gospodarczego toczyć się będą w sanatorium "Pod Tężniami". Początek sesji inauguracyjnej o godz. 11.00.
       Organizatorem forum jest Stowarzyszenie i Współpraca w Toruniu. Patronat medialny sprawuje między innymi "Gazeta Kujawska".

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej