0 1 połowa

Australia

1

0 1 połowa

• Francuzi mieli dzisiaj ogrom szczęścia. Tak naprawdę remis w tym spotkaniu byłby dużo sprawiedliwszy. Znowu jednak zadziałało przysłowie, że szczęście sprzyja lepszym! Francuzi są na bardzo dobrej drodze do wyjścia z grupy!

• Koniec tego spotkania!

• Australia próbuje jeszcze doprowadzić do remisu, ale defensorzy z Francji radzą sobie z tym zagrożeniem.

• 5 minut doliczonych do drugiej części meczu!

• Francuzi mieli przed sobą pustą bramkę! Zdecydowanie zbyt długo wymieniali między sobą piłkę i stracili szansę na zdobycie gola!

• Mbappe dogrywał w pole karne, ale piłkę spokojnie wyłapał Mathew Ryan.

• Aziz Behich kolejnym zawodnikiem ukaranym żółtą kartką.

• Najmłodszy zawodnik tego turnieju - Daniel Arzani, pojawił się właśnie na boisku. Z boiska zszedł Robbie Kruse.

• Bardzo dużo przypadku! Paul Pogba "dziubnął" piłkę, która odbiła się od nogi rywala i przelobowała Mathew Ryana! Później jeszcze trafiła w poprzeczkę i przekroczyła całym obwodem linię bramkową!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Dużo szczęścia mają Francuzi! Paul Pogba zdobywa bramkę!

• Blaise Matuidi zmienia Corentina Tolisso.

• Corentin Tolisso ukarany żółtym kartonikiem.

• Benjamin Pavard szybko musi zapomnieć o tym co zrobił przed chwilą. Jego strzał wylądował gdzieś na dachu stadionu w Kazaniu.

• Roszada także w szeregach Australii. Tom Rogić zmieniony przez Jacksona Irvine.

• Na murawie melduje się także Nabil Fekir, który zmienia Ousmane Dembele.

• Podwójna zmiana w ekipie Francji. Antoine Griezmann schodzi, a wchodzi Olivier Giroud.

• Samuel Umtiti próbował strzału z dystansu, ale Mile Jedinak przyjął tą bombę na siebie!

• Andrew Nabbout opuszcza murawę. W jego miejsce wchodzi Tomi Jurić.

• Francuzi cieszyli się z prowadzenia dosłownie kilka minut. Samuel Umtiti pomylił dyscypliny i we własnym polu karnym zagrał w siatkówkę. Kibice z Australii szaleją na trybunach!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ależ spokojne uderzenie! Mile Jedniak!

• Rzut karny dla Australii! Co tu się dzieje! Samuel Umtiti zagrywa ręką we własnym polu karnym! Kompletnie nieodpowiedzialne zagranie stopera Barcelony!

• Trójkolorowi idą za ciosem! Szybka kontra, zamieszanie w polu karnym, ale tym razem strzał Griezmanna został zablokowany!

• Francuzi męczyli się i męczyli, ale w końcu dostali swoją szansę! Sam poszkodowany nie bał się podejść do piłki i bez żadnych skrupułów pokonuje golkipera Australii! Może ta bramka natchnie Francuzów!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Antoine Griezmann bardzo pewnie pokonuje Ryana!

• Josh Ridson ukarany żółtą kartką za faul na Griezmannie!

• Rzut karny dla Francuzów! Arbiter główny obejrzał dokładnie tę sytuację i wskazał na wapno!

• Antoine Griezmann przewraca się na skraju pola karnego! Będzie weryfikacja systemem VAR! Pierwszy raz na tym Mundialu!

• Dobra akcja Australii! Mathew Leckie dograłw pole karne, ale tam Andrew Nabbout przegrał pojedynek z Varanem.

• Francuzi na początku drugiej połowy nadal są kompletnie bez radni. Australijczycy radzą sobie z ich atakami znakomicie.

• Oba zespoły wychodzą na drugą połowę bez zmian! Zaczynamy drugą część meczu!

• Francuzi mają ogromny problem. Mecz wygląda tak jakby ekipie Didier Deschampsa sił starczyło tylko na pierwsze 10 minut. Australia imponuje wydolnością i zaangażowaniem. Jakby takim wynikiem zakończył się ten mecz to mielibyśmy pierwszą ogromną sensacje!

• Koniec pierwszej części meczu!

• Zakotłowało się w polu karnym Francuzów, ale ostatecznie akcja kończy się niecelnym strzałem Jedinaka.

• Dobre dośrodkowanie w stronę Griezmanna, tylko że w ostatniej chwili stoper Australii zdjął mu piłkę z głowy.

• Francuzi mają bardzo duże problemy. Po pierwszych minutach wydawało się, że dojść nawet do pogromu. Od kilkunastu minut jednak Francuzi nie potrafią zrobić kompletnie nic, aby zagrozić bramce rywali.

• Mbappe opanował piłkę w polu karnym, ale wcześniej sfaulował swojego rywala.

• Lucas Hernandez uderzał ze skraju pola karnego, ale w ostatniej chwili został zablokowany!

• Bardzo sprytna próba podania prostopadłego Tolisso do Griezmanna. W ostatniej chwili jednak świetnie interweniował defensor Australii.

• Aaron Mooy dograł z rzutu wolnego, ale w polu karnym króluje Hugo Lloris, który spokojnie wyłapuje piłkę.

• Oglądamy teraz długi przestój w grze, jeżeli chodzi o akcje podbramkowe. Australijczycy nie dają się stłamsić Francuzom.

• Od kilku minut to Australia utrzymuje się przy piłce. Muszą jednak uważać, gdyż kontry rywali mogą być zabójcze.

• Australia miała okazję, która może się już nie powtórzyć! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, zakotłowało się w polu karnym Francuzów, ale Hugo Lloris udowodnił swoją wielką klasę!

• Mathew Leckie ogląda żółtą kartkę.

• Dośrodkowanie w pole karne Francuzów, ale strzał głową nie mógł zagrozić Llorisowi.

• Pierwsza ofensywna akcja Australii. Benjamin Pavard musiał ratować się faulem i będzie dogodna okazja Kangurów.

• Francja nie daje rywalom nawet chwili oddechu. Znowu Francuzi oddali celny strzał. Tym razem głową uderzał Samuel Umtiti.

• Kolejna akcja Francuzów i kolejna dobra interwencja Mathew Ryana! Tym razem bramkarz Brighton przetestował Antoine Greizmann.

• Paul Pogba uderza z rzutu wolnego, jednak trafia prosto w golkipera rywali.

• Pierwsza, świetnie przeprowadzona akcja Francuzów! Kylian Mbappe urwał się defensorom, uderzył z ostrego kąta, ale świetnie broni Ryan!

• Pierwszy gwizdek właśnie dał znak do rozpoczęcia meczu!

• Oba zespoły są już na murawie! Czas na hymny obu Państw! Zaczynamy od Marsylianki!

• Dla kibiców z Francji bardzo ważne jest, że Antoine Griezmann w końcu ma pustą głowę. Udało mu się zadecydować i gwiazdor Atletico pozostaje w swoim klubie! Odrzucił ofertę wielkiej FC Barcelona.

• Tim Cahill zasiądzie dzisiaj na ławce. Dla 39-latka będzie to 3 z rzędu mundial. W swoim kraju jest bohaterem narodowym od wielu lat. W meczach Mistrzostw Świata rozegrał 8 spotkań i zdobył 5 bramek. Czy doświadczony zawodnik dostanie dzisiaj swoją szansę?

• Faworyt tego meczu znany jest już od dawna. Reprezentacja Francji jest jednym z głównych kandydatów do zdobycia Mistrzostwa, tak więc Australia ma być tylko "sparingpartnerem". Nie od dzisiaj jednak wiadomo, że meczu Mundialu rządzą się swoimi prawami!

• Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski! Pierwszy gwizdek rozbrzmi już za niecałe 30 minut!

• Dzień dobry Państwu! Dzisiaj dzień z Mundialem rozpoczynamy bardzo wcześnie! Równo punkt godzina 12:00 wystartują drużyny Francji i Australii!