Fuksiary gotowe na ligę

Piotr Pubanz
Fragment meczu w Bydgoszczy.
Fragment meczu w Bydgoszczy. Piotr Pubanz
Ostatni mecz sparingowy przed rozpoczynającą się w najbliższy weekend rundą wiosenną III ligi mają za sobą piłkarki z Wielowicza. Podopieczne Marka Grabowskiego nieznacznie uległy w Bydgoszczy rezerwom KKP.

KKP II BYDGOSZCZ - FUKS WIELOWICZ 3:2 (1:2)
Bramki: Wiktoria Zielińska, Paulina Sadowska, Wiktoria Janczur - Kinga Nowicka, Nicole Nowak.
FUKS: Wiktoria Kluza, Kinga Nowicka, Nicole Nowak, Julia Batke, Marta Barton, Klaudia Dolatowska, Klaudia Nowicka, Zuzia Wieczorek, Wiktoria Pacek, Paulina Kozicka, Aleksandra Krupa, Nastka Kaproń, Justyna Sławińska, Justyna Kryza.

Mecz aktualnych trzecioligowców prowadzony był w szybkim tempie i pokazał, że obie ekipy dobrze przygotowane są do rundy wiosennej. W pierwszej połowie nieco więcej szczęścia pod bramką miały przyjezdne, schodząc na przerwę z przewagą jednej bramki. Drugie 40 minut to początkowa dominacja gospodyń, które dążyły do zmiany niekorzystnego wyniku. Po godzinie gry było już 3:2 dla KKP, które dodatkowo stanęły przed szansą podwyższenia prowadzenia, ale znakomicie w bramce spisała się Wiktoria Kluza broniąc jedenastkę wykonywaną przez Wiktorię Zielińską. Fuksiary próbowały doprowadzić do remisu, jednak w drugiej połowie piłka wyraźnie nie słuchała dziewcząt z Wielowicza.

- Mecz był wyrównany i ładny dla oka – stwierdził po spotkaniu trener Marek Grabowski. – Dziewczyny grały dużo piłką i trzeba przyznać, że wychodziło im to. Mieliśmy kilka sytuacji na kolejne bramki, ale trochę brakowało nam szczęścia. Z pewnością jednak dziewczyny zasługują na pochwałę za podjętą walkę. Teraz czekają nas treningi w tygodniu i w niedzielę jedziemy na mecz do Spójni Białe Błota.